Sportas

2021.08.03 07:19

Atletikos stadione – įspūdingas Warholmo pasaulio rekordas ir kvapą gniaužiantis šuolininkių į tolį finalas

LRT.lt2021.08.03 07:19

Tokijo olimpinių žaidynių lengvosios atletikos varžybose antradienio rytą vyko dviejų rungčių finalai, viename kurių buvo pagerintas pasaulio rekordas. Vokietė Malaika Mihambo laimėjo šuolių į tolį varžybas, o norvegas Karstenas Warholmas triumfavo 400 m barjerinio bėgimo rungtyje.

400 m barjerinio bėgimo finalas baigėsi tiesiog įspūdingai. K. Warholmas ne tik laimėjo aukso medalį, bet ir pagerino pasaulio rekordą, kurį pats buvo užfiksavęs visai neseniai – liepos pirmąją Osle.

Ypač greitame finale net 6 sportininkai pagerino asmeninius rekordus, o K. Warholmo laikas (45,94 sek.) buvo net 0,76 sek. geresnis nei ankstesnis rekordas. Greičiau nei buvęs pasaulio rekordas bėgo ir sidabrą iškovojęs amerikietis Rai Benjaminas (46,17), ne daug trūko ir bronzą iškovojusiam brazilui Alisonui dos Santosui (46,72).

„Tai neįtikėtina. Tai be konkurencijos geriausias momentas mano gyvenime. Aš treniravausi kaip maniakas. Praėjusią naktį negalėjau užmigti, nes jaučiau neįtikėtina jausmą. Tai palyginčiau su jausmu kūčių naktį kai tau šešeri. Tas jausmas yra toks, kurio daugiau niekada gyvenime nepajusi, bet praėjusią naktį aš tai pajaučiau.

Buvau labai susikoncentravęs, kad pasiekčiau šį paskutinį aukso medalį į savo kolekciją ir dabar ji baigta. Dabar reikia sugalvoti sau naujų tikslų. Nemanau, kad jau baigiau“, – po įspūdingo finalo kalbėjo K. Warholmas.

25-erių norvegas savo kolekcijoje 400 m barjerinio bėgimo rungtyje dabar turi visus svarbiausius apdovanojimus – jis yra pasaulio (2017 ir 2019), olimpinis (2020) ir Europos (2018) čempionas.

Tuo tarpu amerikiečio ir brazilo laikai yra nauji atitinkamai Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynų rekordai.

Septintąją vietą čia užėmė Estijos bėgikas Rasmusas Magi (48,11) pagerinęs Estijos rekordą.

Itin permainingai ir įdomiai klostėsi moterų šuolių į tolį finalas, kuriame triumfavo pasaulio čempionė vokietė Malaika Mihambo (7,00 m), aplenkusi amerikietę Britney Reese (6,97 / 6,95) ir Nigerijos atletę Ede Brume (6,97 / 6,90).

2019 m. pasaulio čempionė auksą iškovojo tik paskutiniu šuoliu, nuskriejusi lygiai 7 metrus ir vos 3 cm aplenkusi iki tol pirmavusią B. Reese.

Tik praėjus varžybas geriausią šuolį atliko Nigerijos atletė E. Brume, nuskriejusi 6,97 m pirmuoju savo šuoliu. Netrukus 6,91 m šuolį užfiksavo serbė Ivana Španovič.

Vis dėlto trečiuoju šuoliu B. Reese irgi pasiekė 6,97 cm rezultatą, o tai jai leido aplenkti E. Brume dėl to, kad jos antras geriausias šuolis irgi geresnis nei nigerietės.

M. Mihambo nepavyko atlikti nei ketvirto, nei penkto šuolio, nors abu jie buvo tikrai tolimi, tačiau paskutiniu bandymu vokietė sugebėjo išplėšti aukso medalį. Jai dar teko palaukti paskutinių B. Reese ir E. Brume šuolių, tačiau jos 7 metrų ribos neperžengė.

Nepasisekė finale dviem europietėms. 2016 m. Rio bronzos medalininkė I. Španovič su 6,91 m šuoliu liko ketvirta (atrankoje ji buvo nušokusi lygiai 7 m), o 2019 m. pasaulio vicečempionė ukrainietė Maryna Bekh-Romančiuk sugebėjo atlikti vos vieną šuolį iš šešių ir su 6,88 m rezultatu užėmė penktąją vietą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.