2021.08.03 06:57

Slovėnijos žygis tęsiasi – su trigubu dubliu flirtavęs Dončičius išvedė komandą į pusfinalį

LRT.lt2021.08.03 06:57

Slovėnijos krepšinio rinktinė pasiekė Tokijo olimpinių žaidynių pusfinalį. Antradienio rytą slovėnai žaidynių ketvirtfinalyje 94:70 (25:14, 19:23, 22:17, 28:16) sutriuškino Vokietiją ir pateko į geriausių komandų ketvertą.

Pusfinalyje Slovėnijos lauks Italijos ir Prancūzijos rungtynių laimėtojas, o šių komandų mačas vyks šiandien 11:20 val. Lietuvos laiku. Pusfinaliai bus žaidžiami ketvirtadienį.

Nugalėtojams penkis tritaškius įmetęs Zoranas Dragičius pelnė 27 taškus, o Luka Dončičius buvonetoli trigubo dublio – 20 taškų, 8 atkovoti kamuoliai ir 11 rezultatyvių perdavimų.

L. Dončičius galingai sužaidė antrąją mačo dalį – pirmoje jis buvo pelnęs tik 6 taškus, o slovėnai turėjo nedidelį pranašumą (44:37).

Iki rungtynių pabaigos likus 7 minutėms dar niekas nebuvo aišku, mat slovėnai pirmavo 71:60, tačiau rungtynių pabaigoje sužaidė galingai. Per ketvirtą kėlinį slovėnai pataikė šešis tolimus metimus, iš kurių tris įmetė Klemenas Prepeličius.

Vokietijos rinktinės gretose Kauno „Žalgirio“ naujokas Nielsas Giffey pelnė 10 taškų.

Slovėnija: Z. Dragičius (6/6 dvit., 5/7 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 36 naud. bal.) 27, L. Dončičius 20 (6/11 dvit., 2/7 trit., 8 atk. kam., 11 rez. perd., 5 kld., 26 naud. bal.), M. Tobey (3/3 dvit., 2/3 trit., 11 atk. kam., 26 naud. bal.) 13, K. Prepeličius (3/8 trit.) ir J. Blažičius po 9.

Vokietija: M. Lo (3/6 trit.) 11, N. Giffey (1/1 dvit., 2/7 trit., 2/4 baud.) 10, M. Wagneris (5 kld.) ir I. Bonga (1/5 trit., 7 atk. kam.) po 9.