2021.08.03 04:31

Šerkšnienės ir Truskausko pasirodymai baigėsi atrankoje, Jasiūnaitė pateko į finalą

atnaujinta
LRT.lt2021.08.03 04:31

Antradienį Tokijo olimpinėse žaidynėse debiutavo trys Lietuvos lengvaatlečiai. Agnė Šerkšnienė nesugebėjo peržengti atrankos barjero 400 m bėgimo varžybose, o Gediminas Truskauskas savo pasirodymą baigė 200 m sprinto atrankoje. Tuo tarpu ieties metikė Liveta Jasiūnaitė pateko į rungties finalą.

Ieties metimo atrankos varžybose kvalifikacinis finalo rezultatas buvo 63 metrai, tačiau jį per abi atrankos grupes pasiekė tik dvi sportininkės – 65,24 m įrankį metusi lenkė Maria Andrejczyk ir 63,07 m. rezultatą užfiksavusi amerikietė Maggie Malone.

Tuo tarpu lietuvė L. Jasiūnaitė į finalą pateko su aštuntu rezultatu – 61,96 m – kurį pasiekė pačiu pirmu savo metimu. Vėliau pagerinti rezultato kaunietei nepavyko – 58,74, 60,76.

„Pagrindinis tikslas buvo dvyliktukas. Dabar dar reiks sugalvoti. Kaip sakant, apetitas kyla bevalgant. Įvykdžius vieną tikslą visada ateina kiti“, – šypsojosi 2018 metų Europos čempionato Berlyne bronzos medalininkė.

Žemiausia finalo riba tapo 60,94 m metimas, kurį užfiksavo latvė Madara Palameika. Atrankoje varžėsi net trys Latvijos atletės, tačiau tik ji pateko į finalą.

Ieties metimo rungties finalas Tokijuje vyks rugpjūčio 6 dieną nuo 14:50val. Lietuvos laiku.

Finale varžysis lenkė Maria Andrejczyk (65,24), amerikietė Maggie Malone (63,07), australės Kelsey-Lee Barber (62,59) ir Mackenzie Little (62,37), turkė Eda Tugsuz (62,31), japonė Haruka Kitaguchi (62,06), kinė Huihui Lyu (61,99), Liveta Jasiūnaitė (61,96), kinė Shiying Liu (61,95), australė Kathryn Mitchell (61,85), vokietė Christin Hussong (61,68) ir latvė Madara Palameika (60,94).

400 m bėgimo varžbų penktajame atrankos bėgime startavusi A. Šerkšnienė distanciją įveikė per 52,78 sek. ir užėmė septintąją vietą, nepatekdama į pusfinalį.

Jos geriausias karjeros rezultatas ir Lietuvos rekordas (50,99) būtų leidęs savo bėgime užimti antrąją vietą ir varžytis pusfinalyje.

Lietuvės atrankos bėgme nugalėjo jamaikietė Ann Stephenie McPherson, finišavusi per 50,89 sk., o geriausią laiką visoje atrankoje parodė Dominikos atletė Marileidy Paulino, atbėgusi per 50,06 sek.

Į pusfinalius iš kiekvieno atrankos bėgimo pateko po tris greičiausias sportininkes ir dar 6 bėgikės, kurių laikas buvo geriausias bendrai.

„Pats rezultatas tikrai neįspūdingas. Norėjau padaryti geriausią sezono rezultatą, nes pagal šio sezono formą apie asmeninį rekordą galvoti buvo sunku. Tačiau treniruotėse forma vis gerėjo ir tikėjausi sezono geriausio rezultato, bet nepavyko. Iš esmės, esu patenkinta, nes ypatingo tikslo man nebuvo. Man tai tik pirmosios olimpinės žaidynės. Dar nežinau, ar paskutinės. Bet kokiu atveju džiaugiuosi, kad atvažiavau ir sudalyvavau. Man viskas patiko šimtu procentų“, – po finišo šypsojosi sportininkė.

A. Šerkšnienei iki trečios vietos savo bėgime pritrūko 1,6 sek., o žemiausiu barjeru, leidusiu patekti į pusfinalį, tapo Kipro sportininkės laikas – 51,91 sek.

Kiek vėliau Tokijuje startavęs spriteris G. Truskauskas ketvirtajame atrankos varžybų bėgime finišavo per 21,02 sek. ir užėmė penktąją vietą, taip pat nepatekdamas į pusfinalį.

Lietuvio bėgimą laimėjo amerikietis Erriyonas Kingthonas (20,55), tačiau G. Truskauskas šį sezoną yra bėgęs kur kas greičiau (20,48) ir su asmeniniu rekordu būtų pasiekęs pusfinalį.

„Šiuo atveju, esu patenkintas tik tuo, kad pavyko patekti į tokio rango varžybas. Čia bėgti tikras malonumas ir didelė garbė. Bet kalbant apie patį bėgimą, tai nesu patenkintas. Norėjosi bent jau pakartoti geriausią sezono rezultatą, o jis būtų lėmęs ir patekimą į pusfinalį. Dėl to labai apmaudu, bet turėsiu geros patirties. Sunku pasakyti, kodėl nepavyko gerai bėgti, nes jaučiausi neblogai. Jaudulio šiek tiek buvo, bet daugiau malonumas bėgti tokiame lygyje“, – po bėgimo kalbėjo G. Truskauskas.

Į finalą pateko po tris kiekvieno iš 7 atrankos bėgimo nugalėtojus ir dar trys sportininkai pagal laiką. Žemiausia kartele pagal laiką tapo 20,53 sek. rezultatas. Greičiausią laiką tarp visų bėgikų pademonstravo JAV sprinteris Kennethas Bednarekas (20,01), tiesioginėje kovoje aplenkęs Dominikos bėgiką Yancarlosą Martinezą (20,17) bei kito bėgimo nugalėtoją Nah Lylesą (20,18).