2021.08.03 07:00

Tokijo olimpinės žaidynės: krepšinio turnyro ketvirtfinaliai, Biles sugrįžimas ir lietuvių rezultatai

atnaujinta 15.37
LRT.lt2021.08.03 07:00

Antradienį Tokijo olimpinėse žaidynėse toliau dalinami medalių komplektai, o iš lietuvių startuoja lengvaatlečiai Liveta Jasiūnaitė, Agnė Šerkšnienė ir Gediminas Truskauskas bei sunkiaatletis Arnas Šidiškis.

Šiandien iš viso buvo išdalinti 26 medalių komplektai.

LRT.lt kviečia kartu sekti rugpjūčio 3 dienos olimpinių žaidynių pulsą.

Svarbiausi dienos įvykiai

800 metrų moterų bėgimo finale JAV sportininkė Athing Mu iškovojo antrąjį lengvosios atletikos aukso medalį savo šaliai šiose žaidynėse. Sidabras atiteko britei Kelly Hodkingson, o bronza pasidabino JAV bėgikė Raevyn Rogers.

*****

Futbolo turnyro pusfinalyje pergalę iškovojo Brazilijos (iki 23-ejų metų) rinktinė.

Brazilai tik po 11 metrų baudinių serijos įveikė Meksikos futbolininkus. Pagrindinis susitikimo laikas ir pratęsimas baigėsi be įvarčių.

*****

Prancūzijos krepšinio rinktinė pateko į pusfinalį. Prancūzai ketvirtfinalyje 84:75 (20:25, 23:17, 21:12, 20:21) nugalėjo Italijos krepšininkus.

*****

Po pertraukos Tokijo olimpinėse žaidynėse sugrįžusi JAV gimnastikos superžvaigždė Simone Biles paskutinėje rungtyje ant buomo iškovojo sidabro medalį.

Jis surinko 14 taškų ir nusileido dviem Kinijos atstovėms.

Olimpine čempione tapo Chenchen Guan, kuri finaliniame pasirodyme surinko 14,633 taško. Ji aplenkė savo tautietę Xijing Tang (14,233 taško).

*****

JAV krepšinio rinktinė pratęsė savo žygį olimpinio aukso link.

JAV krepšininkai antradienį ketvirtfinalyje susitiko su pasaulio čempionais ispanais ir šiuos nugalėjo 95:81 (19:21, 24:22, 26:20, 26:18).

*****

Baidarių ir kanojų irklavimo atstovai išsidalino tris medalių komplektus. Moterų vienvietės baidarės 200 m distancijoje triumfavo australė Lisa Carrington.

Vyrų dviviečių kanojų 1000 m čempionais tapo Kubos sportininkai, o moterų 1000 m vienviete baidare greičiausiai įveikė vengė Balint Kopasz.

*****

Slovėnijos krepšinio rinktinė pasiekė Tokijo olimpinių žaidynių pusfinalį. Antradienio rytą slovėnai žaidynių ketvirtfinalyje 94:70 (25:14, 19:23, 22:17, 28:16) sutriuškino Vokietiją ir pateko į geriausių komandų ketvertą.

*****

Lengvosios atletikos varžybose buvo išdalinti dar du medalių komplektai. Moterų šuolių į tolį varžybose triumfavo vokietė Milaika Mihambo (7.00 m).

Sidabras atitetko JAV sportininkei Brittney Reese (6,97 m.), bronza – Esei Brumei iš Nigerijos (6.97 m).

Vyrų 400 mterų barjerinio bėgimo distancijoje nepralenkiamas buvo sezono lyderis norvegas Karstenas Warholmas. Jis distanciją įveikė per 45,94 sek. ir pagerino pasaulio bei olimpinius rekordus.

Antras finišavo amerikietis Rai Benjaminas, trečias liko brazilas Alisonas dos Santosas.

Lietuvių rezultatai

Antradienį Tokijo olimpinėse žaidynėse debiutavo sunkiaatletis Arnas Šidiškis.

Svorio kategorijos iki 109 kg B grupės varžybos lietuvis tarp penkių varžovų užėmė 3 vietą.

Dar 9 sportininkai kovojo A finale, o po jo paaiškėjo galutinė A. Šidiškio vieta. Lietuvis liko 11-as.

Lietuvis pirmuoju bandymu rovime iškėlė 151 kg svorį, o antruoju – 156 kg. Trečiasis bandymas su 160 kg nebuvo sėkmingas.

Stūmimo veiksmu lietuvis pirmuoju bandymu iškėlė 182 kilogramus, o antruoju – 187 kg. Trečiasis jo bandymas su 190 kg svorio taip pat nebuvo sėkmingas.

******

Antradienį Tokijo olimpinėse žaidynėse debiutavo trys Lietuvos lengvaatlečiai. Agnė Šerkšnienė nesugebėjo peržengti atrankos barjero 400 m bėgimo varžybose, o Gediminas Truskauskas savo pasirodymą baigė 200 m sprinto atrankoje. Tuo tarpu ieties metikė Liveta Jasiūnaitė pateko į rungties finalą.

400 m bėgimo varžbų penktajame atrankos bėgime startavusi A. Šerkšnienė distanciją įveikė per 52,78 sek. ir užėmė septintąją vietą, nepatekdama į pusfinalį.

G. Truskauskas ketvirtajame atrankos varžybų bėgime finišavo per 21,02 sek. ir užėmė penktąją vietą, taip pat nepatekdamas į pusfinalį.

L. Jasiūnaitė į finalą pateko su aštuntu rezultatu – 61,96 m – kurį pasiekė pačiu pirmu savo metimu. Vėliau pagerinti rezultato kaunietei nepavyko – 58,74, 60,76.