Sportas

2021.08.02 16:31

Translytė sunkiaatletė Hubbard iškrito iš olimpinio finalo

atnaujinta 19.28
BNS, LRT.lt2021.08.02 16:31

Tokijo olimpinėse žaidynėse dalyvaujanti pirmoji translytė sunkiaatletė Laurel Hubbard pirmadienį baigė savo pasirodymus finale, neįveikusi nė vieno iš trijų rovimo bandymų virš 87 kg svorio kategorijoje.

43 metų sportininkė iš Naujosios Zelandijos tapo pirmąja olimpinėse žaidynėse dalyvaujančia translyte atlete, tačiau jos kova dėl medalių baigėsi gana anksti. Baigdama pasirodymą ji parodė širdelės ženklą tuščioms arenoms.

Trumpame pareiškime žurnalistams nusilenkusi ji padėkojo Japonijai už tokiomis sudėtingomis aplinkybėmis surengtas žaidynes. Sportininkė taip pat išreiškė padėką sporto organizacijoms, be kurių jos olimpinė kampanija nebūtų įmanoma.

„Žinoma, nėra taip, kad ničnieko nežinočiau apie diskusijas, kurias sukelia mano dalyvavimas šiose žaidynėse apskritai. Norėčiau padėkoti TOK (Tarptautiniam olimpiniam komitetui), kad jis tikrai įvykdė savo įsipareigojimą laikytis olimpinių principų ir patvirtino, kad sportas yra skirtas visiems žmonėms ir kad [jis] yra įtraukus, prieinamas“, – kalbėjo L. Hubbard.

„Na, o Tarptautinė sunkumų kilnojimo federacija yra ypatinga“, – pridūrė sportininkė.

LRT.lt primena, kad L. Hubbard lytį pakeitė 2013 metais, o nuo 2015-ųjų Tarptautiniam olimpiniam komitetui pakeitus savo taisykles translyčiams sportininkams atsivėrė kelias į olimpines žaidynes.

L. Hubbard pavyko užsitikrinti vietą Tokijo žaidynėse po to, kai sunkiosios atletikos federacija pakeitė kvalifikacijos taisykles.

Ji tapo pirmąja translyte atlete, bet kurioje sporto šakoje patekusia į olimpines žaidynes.

Pačioje sunkiausioje moterų svorio kategorijoje (virš 87 kg) besivaržanti L. Hubbard 2017 m. pasaulio čempionate iškovojo sidabrą – tai aukščiausias jos pasiekimas. Tiesa, 2019 metų čempionate pavyko iškovoti tik 6-ąją vietą.

Moterų sunkiosios atletikos svorio kategorijos virš 87 kg aukso medalis atiteko kinei Wenwen Li, sidabras - britei Jade Emily Campbell, o bronzą iškovojo amerikietė Elizabeth Sarah Robles.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.