Sportas

2016.08.22 08:59

Suskaičiavo, kiek kainuos olimpiečių pergalės

15min.lt 2016.08.22 08:59

Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės baigėsi. Brazilijoje lietuviai iškovojo keturis medalius – tris bronzos ir vieną sidabro. Už juos olimpiečiams bus paskirtos solidžios premijos. Kiek tai kainuos Lietuvai?

Lietuvos olimpinė rinktinė šįkart liko be aukso medalių. Londone aukso medaliais pasipuošė Rūta Meilutytė ir Laura Asadauskaitė, Atėnuose – Virgilijus Alekna, Sidnėjuje – Virgilijus Alekna ir Daina Gudzinevičiūtė, o Barselonoje Romas Ubartas.

Už aukso medalį, pagal 2015 metais atnaujintą „Dėl didelio meistriškumo sportininkų ir kitų rinktinės narių skatinimo“ įstatymą, olimpiniam čempionui yra skiriama 115,85 tūkst. eurų premija. Visų komandinių sporto šakų atstovams suma yra dauginama iš oficialaus komandos narių skaičiaus. Taigi, krepšininkų triumfo atveju ši suma tikrai būtų solidi. Olimpinėse žaidynėse prizinėmis yra laikomos pirmosios aštuonios pozicijos. Būtent už jas ir yra numatytos premijos. Aštuntą vietą užėmęs plaukikas Simonas Bilis gaus 5,79 tūkst. eurų, o sidabrą iškovoję irkluotojai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris – po 57,92 tūkst. eurų.

Už bronzos medalį yra numatyta 43,44 tūkst. eurų premija. Jas gaus penki olimpiečiai – Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Donata Vištartaitė, Milda Valčiukaitė ir Aurimas Didžbalis. Lietuvos krepšinio rinktinė, Rūta Meilutytė, Simona Krupeckaitė ir Gintarė Scheidt užėmė septintąją vietą ir gaus po 8,69 tūkst. eurų.

Įvertinti bus ir sportininkus parengę treneriai. Individualiųjų sporto šakų treneriams, rengusiems sportininką, yra numatyta 50 proc. sportininkams skiriamos premijos siekianti suma. Visam likusiam personalui yra padalinama 25 proc. premijos suma. Galima paskaičiuoti, kad vien sportininkams bus išmokėta bent 470 tūkst. eurų vertės premijos.

Mažiausias už aukso medalį premijas gauna JAV atletai, nes jų medalių kraitis kaip visada yra įspūdingas. Amerikiečiai už aukso medalį yra pažadėję 22,3 tūkst. eurų premijas. Iš viso JAV susišlavė net 43 aukso medalius. Tuo tarpu didžiausią premiją už aukso medalį pažadėjo Singapūras – net 665 tūkst. eurų. Ir ji bus išmokėta. Plaukikas Josephas Schoolingas pateikė sensaciją ir laimėjo 100 metrų peteliške distanciją, aplenkęs patį Michaelą Phepsą.