Sportas

2016.08.22 08:25

Pasibaigusią olimpiadą brazilai vertina prieštaringai

BNS 2016.08.22 08:25

Dauguma brazilų įsitikinę, kad Rio de Žaneiro olimpiada šaliai padarė daugiau žalos negu naudos, bet taip pat didžiuojasi savo įvaizdžiu užsienyje, rodo sekmadienį paskelbti apklausos rezultatai.

Laikraštis „Estadao“ paskelbė viešosios nuomonės tyrimų agentūros „Ibope Inteligencia“ atliktos apklausos rezultatus, rodančius Brazilijos žmonių prieštaringus jausmus dėl jų šalies surengtos pirmosios Pietų Amerikoje vasaros olimpiados.

62 proc. respondentų įsitikinę, kad sekmadienį pasibaigusios žaidynės šaliai buvo labiau žalingos negu naudingos, nors 57 proc. laikėsi nuomonės, kad šis renginys pagerino Brazilijos tarptautinį įvaizdį.

Vertindami olimpiados organizavimą, 42 proc. apklaustųjų teigė, kad renginys pavyko gerai arba puikiai, 30 proc. – vidutiniškai, o 24 proc. – prastai.

Apklausa buvo atlikta rugpjūčio 11–15 dienomis, olimpiadai įpusėjus.

„Ibope Inteligencia“ vadovė Marcia Cavallari sakė, „dviprasmiškos“ išvados iš dalies paaiškinamos fakto, kad Brazilija šią sporto šventę organizavo apimta didžiausios per kelis dešimtmečius recesijos.

„Jie neįžvelgia aiškios naudos, kurios šalis gali tikėtis iš tokio masto renginių“, – ji sakė dienraščiui „Folha“.

„Dauguma palaiko (žaidynes), bet esama abejonių dėl viešųjų lėšų naudojimo šio pobūdžio renginiams, kai esama kitų prioritetų, ypač dėl ekonomikos krizės“, – pabrėžė M. Cavallari.