Sportas

2021.08.02 11:09

Cimanouskaja politinio prieglobsčio prašys Lenkijoje

BNS, LRT.lt2021.08.02 11:09

Baltarusijos bėgikė Kryscina Cimanouskaja nusprendė prašyti politinio prieglobsčio Lenkijoje.

Tokį pranešimą paskelbė opozicinis Baltarusijos sportinio solidarumo fondas (BSSF).

„Šiuo metu ji yra Tokijuje. Sportininkė jau susisiekė su IOC ir žiniasklaida. K. Cimanouskaja jau paprašė politinio prieglobsčio Lenkijoje. Bėgikė jaučiasi gerai, nors tokioje situacijoje kiekvienas žmogus patirtų daug streso“, – kalbėjo BSSF direktorius Aleksandras Opeikinas.

Kiek vėliau buvo pranešta, kad sportininkė jau apsilankė Tokijuje esančioje Lenkijos ambasadoje.

Į šiuos įvykius buvo sureagavęs Čekijos užsienio reikalų ministras Jakubas Kulhanekas. Jis socialiniuose tinkluose pareiškė, kad jų šalis pasiruošusi padėtį į bėdą patekusiai sportininkei.

Ministro teigimu, K. Cimanouskaja gali kreiptis į Čekijos ambasadą Tokijuje, o šalis pasiruošusi suteikti jai vizą ir apsaugą.

Lenkijos dienraštis „Gazeta Wyborcza“ citavo išvakarėse tviteryje paskelbtą Lenkijos užsienio reikalų viceministro Marcino Przydaczo (Marcino Pšydačo) pranešimą: „Lenkija pasirengusi padėti Baltarusijos sportininkei Kryscinai Cimanouskajai. Jai buvo pasiūlyta humanitarinė viza, ji galės laisvai tęsti savo sportinę karjerą Lenkijoje, jei taip nuspręs.“

Leidinio teigimu, tokią pagalbą baltarusei siūlė ne tik čekų diplomatijos vadovas J. Kulhanekas, bet ir slovėnų premjeras Janezas Janša.

LRT.lt primena, kad skandalas kilo po to, kai dieną prieš 200 metrų bėgimo startą Baltarusijos delegacijos atstovai liepė K. Cimanouskajai pakuotis daiktus ir ši buvo nuvežta į oro uostą prieš savo norą. Galiausiai oro uoste įsikišo Japonijos policijos pareigūnai ir sportininkė jai numatytu skrydžiu į Baltarusiją negrįžo.

K. Cimanouskaja dar būdama oro uoste užsiminė, kad bijo dėl savo saugumo ir grįžti į Baltarusiją nesiruošia. Tuomet pasirodė pranešimai, kad bėgikė prašys prieglobsčio kurioje nors Europos šalyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.