Krupeckaitės ir Marozaitės duetas komandinio sprinto rungtyje užėmė 5 vietą

atnaujinta 12.07
LRT.lt2021.08.02 10:07

Dar dvi Lietuvos sportininkės pradėjo savo kovas Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse.

Pirmadienį prie starto linijos stojo dviračių treko atstovės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė.

Lietuvės komandinio sprinto atrankoje 500 metrų distanciją įveikė per 33,276 sek. ir užėmė 7-ąją vietą.

Lietuvės gerai pradėjo pirmąjį ratą važiuodamos dviese, kurį įveikė per 19,003 sek. ir tai buvo penktas laikas atrankoje.

Iš viso atrankoje dalyvavo 8 komandos, o po pirmųjų važiavimų paaiškėjo ir su kuo lietuvėms teks kovoti ketvirtfinalyje.

S. Krupeckaitės ir M. Marozaitės varžovėmis tapo Kinijos atstovės Shanju Bao ir Tianshi Zhong. Jos atrankoje liko antros (32,135 sek.). Prieš varžybas jos buvo laikomos vienomis iš pagrindinių favoričių pasipuošti aukso medaliais.

Atrankos važiavime greičiausios buvo vokietės Lea Sophie Friedrich ir Emma Hinze. Jos distanciją įveikė per 32,102 sek. Lietuvės nuo jų atsiliko 1,174 sek.

Ketvirtfinalyje visos aštuonios komandos buvo suskirstytos pagal atrankos rezultatus į keturias poras. Dvi greičiausios porų nugalėtojos kausis dėl aukso finale, o dėl bronzos susikaus 3 ir 4 vietą pagal laiką užėmusios porų nugalėtojos.

Pralaimėtojos susikaus papildomuose važiavimuose atitinkamai dėl 5-6 ir 7-8 vietų.

Pirmajame ketvirtfinalyje Rusijos olimpinio komiteto atletės buvo greitesnės už Meksikos komandą.

Antrajame ketvirtfinalyje Nyderlandų atstovės buvo pranašesnės už Lenkijos dviratininkes.

Trečiajame važiavime prie starto linijos stojo S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė bei Kinijos atstovės. Lietuvėms aplenkti kinių nebuvo šansų – pastarosios šiame važiavime distanciją įveikė 31,804 sek. ir pagerino ne tik olimpinį, bet ir pasaulio rekordus.

Lietuvės distancijoje sugaišo 32,877 sek.

Po ketvirtojo važiavimo, kuriame vokietės aplenkė Ukrainos komandą, paaiškėjo, kad S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė kovos dėl 5-osios vietos su Meksikos sportininkėmis.

Dėl aukso susikaus vokietės ir kinės, o dėl bronzos – Nyderlandų ir Rusijos olimpinio komiteto atstovės.

Kovoje dėl 7 vietos triumfavo Lenkijos sportininkės, o aštuntos liko ukrainietės.

Vėliau prie starto linijos dar kartą stojo S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė. Jos kovoje dėl 5 vietos įveikė meksikietes.

Šį kartą lietuvės distanciją įveikė per 32,808 sek.

Meksikietės taktiškai suklydo ir antrojo važiavusi sportininkė per daug atsiliko, o tai jiems kainavo brangias sekundės dalis.

Bronzą iškovojo Rusijos olimpinio komiteto atstovės.

Finale po ganėtinai dramatiškos kovos triumfavo Kinijos sportininkės. Sidabras atiteko Vokietijos dviratininkėms.