Sportas

2021.08.02 09:05

Savo olimpine patirtimi patenkintas Girulis ateities tikslu mato ne vien Paryžiaus žaidynes

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.08.02 09:05

Lietuvos šaulys Karolis Girulis pirmadienį baigė pirmąjį savo karjeroje pasirodymą olimpinėse žaidynėse. Skirtingose rungtyse Tokijuje lietuvis užėmė 28-ąją ir 25-ąją vietas, nepateko į finalus, tačiau savo pasirodymu ir įgyta patirtimi yra patenkintas.

Pirmadienį K. Girulis startavo antroje savo rungtyje Tokijuje – trijų pozicijų šaudymo 50 m atstumu. Joje 25-ąją vietą iš 39-ių dalyvių užėmęs lietuvis nepateko tarp aštuonių taikliausių šaulių, kurie vėliau varžysis dėl apdovanojimų finale. Sunkiausiai lietuviui sekėsi pirma pozicija – šaudymas klūpint.

„Jau po truputį atsivėsinu, karšta, daug emocijų. Jaučiuosi pakankamai atidavęs, kas buvo įmanoma. Rezultatas galėtų būti geresnis, gal tikėjomės bent 10 taškų daugiau, tam buvome pasiruošę. Galbūt šiandien sąlygos ir mano būklė nebuvo tam skirta. Yra klaidų, apie kurias reikėtų pagalvoti, įvertinti ir atsiminti, kas įvyko, bet tikrai jų nebuvo tiek daug, kad būtų galima sakyti, jog susimovėme ar neįvykdėme plano. Dirbau iki paskutinės minutės, iki paskutinio šūvio“, – teigė K. Girulis, rungtyje surinkęs 1163 taškus. Finalo riba – 1176 taškai.

– Ar galima sakyti, kad pirma pozicija klūpint galėjo būti geresnė?

– Taip, tikrai buvo sudėtinga. Šiandien vėjas veikė truputį kitaip nei pastarosiomis dienomis, buvo toks gūsingas ir buvo neįmanoma kartais sužiūrėti, vėliavėlės momentaliai pakeisdavo kryptį ir šūvis įvykdavo ne tuo momentu, kada reikia. Artimų devynakių buvo pakankamai daug.

Pirmoje padėtyje buvo pakankamai sudėtinga įsivažiuoti į ritmą, į tempą, pavargdavau ir jaudulys jautėsi, pulsas, reikėjo ir jį sekti. Pakankamai daug veiksmų, daug koncentracijos reikalavo.

– Po pirmos pozicijos kalbėjote su treneriu, mosavote rankomis. Ar tema ir buvo vėjas?

– Taip, kai kuriuos šūvius buvo sudėtinga paaiškinti, kodėl jie įvyksta. Padarai lyg ir teisingai viską, matai, kad iššovei centre, vėliavėlės rodo vieną kryptį, o šūvis – priešingoje vietoje.

Buvo tikrai daug tokių nesuprantamų šūvių, kur ir treneris sakė, kad nemato, jog būčiau padaręs klaidą, kad būtų buvę prastai kažkas padėtyje. Vėjas tiesiog darė savo, manau, gal kitiems sekėsi su tuo susitvarkyti geriau.

– Pabaigoje teko pakovoti su laiko?

– Laiką aš sekiau, žinojau, koks mano tempas, buvau maždaug pasiskaičiavęs, užteko per akis. Nebuvo kažkokio streso, kad nespėsiu, kad reikėtų skubėti. Po pirmos padėties įsivertinau, kiek maždaug man reikia laiko padėčiai gulom, kokiu tempu reikia šaudyti, kiek reikia stačiomis.

– Žaidynės jums baigtos, su kokiu įspūdžiu paliksite Tokiją?

– Esu patenkintas, rezultatai mano vidutiniai, esu savo vidurkyje. Gal maksimumo nepadariau, kokį esu daręs karjeroje, šiam pratimui gal kiek geriau buvau pasiruošęs nei pavyko, bet bendroje sumoje – džiaugiuosi.

Gera patirtis, dabar žinome, kaip viskas vyksta. Žaidynių emocija tikrai yra išskirtinė, tai nėra eilinis startas. Tai duoda tikrai daug pamąstymų galvoje, kaip save nukreipti, kokias technikas taikyti ateityje, kad galėčiau ruoštis tokiems startams.

– Tai Paryžius yra kitas tikslas?

– Taip, Paryžius ir visos kitos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.