Sportas

2021.08.02 08:15

Klūpėjimo pozicijoje klydęs Karolis Girulis antroje šaudymo rungtyje užėmė 25-ąją vietą

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.08.02 08:15

Pasirodymą Tokijo olimpinėse žaidynėse baigė dar vienas jų debiutantas šaulys Karolis Girulis. Trijų pozicijų šaudymo 50 m atstumu rungtyje lietuvis užėmė 25-ąją vietą, kai į finalą ir kovą dėl medalių patenka tik 8 taikliausi šauliai. Apmaudi nesėkmė ištiko norvegą Henriką Larseną, kuris didžiąją varžybų dalį šaudė pasaulio rekordo tempu, tačiau galiausiai liko pirmasis už finalo brūkšnio – devintas.

Visada labai lėtai šaudantis K. Girulis ilgai taikėsi savo pirmajam šūviui šiose varžybose. Kai šalia jo klūpėjęs danas buvo iššovęs jau penkis sykius, lietuvis šovė pirmą – nuo varžybų pradžios praėjus daigiau nei 2 minutėms. Pirmasis šūvis skriejo į 9-uko zoną, tarsi išpranašaudamas ir tolimesnę varžybų eigą. Antrajam šūviui prireikė dar kone minutės, šis jau skriejo į maksimalią zoną.

Panašiai klūpėjimo pozicijoje lietuvis ir šaudė. Taiklių šūvių seriją vis nutraukdavo vienas kitas ne toks sėkmingas šūvis, ne kartą privertęs K. Girulį akivaizdžiai nervintis. Iš pirmų 10-ies šūvių jis surinko 97 taškus, iš antrų – 98.

Tikrai nesėkminga buvo antra klūpėjimo pozicijos pusė. Pirmi trys šūviai skriejo į 9 ir K. Girulis darė pertraukėlę. Aplink kiti šauliai jau keitė poziciją, kol galiausiai lietuvis liko vienintelis, dar šaudantis klūpėdamas. Šūvio greitis nėra svarbus, mat varžyboms duotos dvi su puse valandos, o jas kiekvienas gali naudoti kaip jam atrodo geriausiai.

K. Girulis kartą pataikė į 8, o iš viso trečioje ir ketvirtoje serijoje prarado po 5 taškus, klūpėjimo pozicijoje surinkdamas 385 taškus iš 400. Šios pozicijos lyderis norvegas Henrikas Larsenas surinko 398 taškus.

K. Girulio rezultatas jau po klūpėjimo pozicijos jam nebeleido svajoti apie finalo aštuonetą. Puikus to pavyzdys buvo čekas Petras Nymbursky, kuris klūpėdamas šaudė lygiai taip pat – 385 taškai. Atsigulęs čekas iš 400 galimų taškų surinko 399, bet bendroje įskaitoje buvo tik 20-uko apačioje.

Šaudyti gulint, kaip ir įprasta, sekėsi kur kas geriau. Pirmi devyni šūviai skriejo į 10-uką, tačiau dešimtasis buvo prastesnis. Pirmos dvi 10-ies šūvių serijos K. Giruliui uždirbo po 99 taškus, tačiau ir vėl prasčiau sekėsi antroji pozicijos dalis – 98 ir 97 taškai. Iš viso mūsų olimpietis šioje pozicijoje surinko 393 taškus iš 400 galimų, taip šiek tiek pagerindamas savo poziciją. Norvegas H. Larsenas gulėdamas surinko maksimalų taškų skaičių – 400.

Prieš pradėdamas šaudyti atsistojęs K. Girulis padarė net 20 minučių pertrauką, buvo išėjęs iš varžybų arenos, o įskaitinius šūvius paleido ik varžybų pabaigos likus kone lygiai 40 minučių (kiekviena pozicija atliekama po 40 šūvių), tad vienam šūviui vidutiniškai turėjo minutę. Stovėjimo pozicijoje K Girulis surinko 385 taškus, šįkart kur kas geriau šaudęs antroje dalyje (189 / 196).

Viso lietuvo saskaitoje – 1163 taškai ir užimta 25-oji vieta.

Lietuviui dar nebaigus savo pasirodymo nsėkmė ištiko H. Larseną. Įspūdingai klupėdamas ir gulėdamas šaudęs norvegas atsistojęs ėmė prarasti vieną tašką po kito. Antroje šūvių serijoje jis paaikė į 8, trečioje – į 7, o ketvirtoje serijoje tik kartą sugebėjo pataikyt iį 10, seriją užbaigė net dviem iš eilės šūviais į 8-ą ir iškrito iš kovos dėl medalių.

Atrankos nugalėtoju tapo neutralus atletas Sergejus Kamenskis iš Rusijos. Rio olimpinių žaidynių vicečempionas ir olimpinio atrankos varžybų rekordo savininkas surinko 1183 taškus (rekordas – 1184).

Su rusu finale taip pat varžysis kinas Changhongas Zangas (1183), norvegas Jonas-Hermannas Heggas (1181), serbas Milenko Sebičius (1180) kroatas Miranas Maričičius (1178), ukrainietis Serhis Kulišas (1178), kroatas Petaras Gorsa (1176) ir baltarusis Jurijus Ščerbacevičius (1176).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.