2021.08.02 07:09

Tokijo olimpinės žaidynės: svarbiausi dienos įvykiai ir lietuvių rezultatai

atnaujinta 17.55
LRT.lt2021.08.02 07:09

Pirmadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse toliau dalinami medalių komplektai, o iš lietuvių startuoja treko atstovės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė bei šaulys Karolis Girulis.

Šiandien iš viso buvo išdalinti 22 medalių komplektai.

LRT.lt kviečia kartu sekti rugpjūčio 2 dienos olimpinių žaidynių pulsą.

Svarbiausi dienos įvykiai

Vyrų graikų-romėnų imtynių svorio kategorijos iki 60 kg aukso medalį iškvojo kubietis Luisas Alberto Orta Sanchezas, kuris finale įveikė japoną Kenichiro Fumita. Bronzos medalius iškovojo ROK atstovas Sergejus Emelinas ir kinas Sailike Walihanas.

Vyrų graikų-romėnų imtynių svorio kategorijos iki 130 kg finale triumfavo kubietis Mijainas Lopezas Nunezas, kuris įveikė Sakartvelo imtynininką Lakobi Kajaia. Bronzos medaliais pasidabino ROK atstovas Sergejus Semenovas ir turkas Riza Kayaalpas.

Moterų laisvųjų imtynių svorio kategorijos iki 76 kg finale aukso medalį iškovojo vokietė Alline Focken Rotter, kuri įveikė amerikietę Maria Adeline Gray. Bronzos medaliai atiteko kinei Qian Zhou ir turkei Yasemin Adar.

*****

Moterų sunkiosios atletikos svorio kategorijos iki 87 kg aukso medalį iškovojo Zhouyu Wang, sidabras atiteko Ekvadoro sportininkei Tamarai Salazar, o bronzą iškovojo Dominikos Respublikos sunkiaatletė Crismery Santana.

Moterų sunkiosios atletikos svorio kategorijos virš 87 kg aukso medalis atiteko kinei Wenwen Li, sidabras - britei Jade Emily Campbell, o bronzą iškovojo amerikietė Elizabeth Sarah Robles.

*****

Vyrų greito šaudymo iš 25 m finale triumfavo prancūzas Jean`as Quiquampoix, sidabras atiteko kubiečiui Leurisui Pupo, o bronzą užsikabino kinas Yuehongas Li.

*****

Moterų dvejetų finale aukso medalį iškovojo Indonezijos sportininkės Greysia Polii ir Apriyani Rahayu, kurios įveikė kines Chen Qing Chen ir Fan Yi Jia. Bronzos medalius iškovojo Pietų Korėjos badmintoninkių duetas.

Badmintono vyrų vienetų finale aukso medalį iškovojo danas Viktoras Axelsenas, kuris įveikė kiną Long Chen. Kovoje dėl bronzos triumfavo Indonezijos sportininkas Anthony Gintingas.

*****

Vyrų 3000 m kliūtinio bėgimo finale triumfavo Maroko sportininkas Soufiane`as el Bakkali, sidabras atiteko Etiopijos atstovui Lamecha Girma, o bronza pasidabino etiopas Benjaminas Kigenas.

Moterų 5000 m bėgimo finale greičiausia buvo Nyderlandų lengvaatletė Sifan Hassan, sidabrą iškovojo Kenijos bėgikė Hellen Obiri, o trečioje vietoje liko Etiopijos sportininkė Gudaf Tsegay.

Moterų disko metimo finale aukso medalį iškovojo amerikietė Valarie Allman, sidabrą išplėšė vokietė Kristin Pudenz, o bronza atiteko kubietei Yaime Perez.

*****

Vyrų gimanstikos finale ant žiedų aukso medalį iškovojo kinas Yang Liu, sidabras atiteko kinui Hao You, o bronza užsikabino graikas Eleftherios Petrounias.

Moterų gimnastikos laisvųjų pratimų rungties aukso medalis atiteko Jade Carey, sidabras - italei Vanessai Ferrari, o bronzos medalius iškovojo japonė Mai Murakami ir Rusijos olimpinio komiteto (ROK) sportininkė Angelina Melnikova.

Vyrų atraminių šuolių finale triumfavo Pietų Korėjos gimnastas Jeahwanas Shinas, sidabrą iškovojo ROK gimnastas Denisas Abliazinas, o bronza atiteko armėnui Arturui Davtyanui.

*****

Moterų futbolo turnyre paaiškėjo pirmoji finalo dalyvė. Ja tapo Kanados rinktinė, kuri pusfinalyje 1:0 palaužė JAV futbolininkių pasipriešinimą.

*****

Moterų dviračių treko komandinio sprinto varžybose auksą iškovojo kinės, sidabras atiteko vokietėms, o bronza pasidabino Rusijos tautinio olimpinio komiteto atstovės.

*****

K. Girulio šaudymo rungtyje aukso medalį iškovojo kinas Changhongas Zhangas. Sidabras atiteko Rusijos olimpinio komiteto atstovui Sergejui Kamenskiui, o bronzą iškovojo Milenko Sebičius iš Serbijos.

*****

Latvijos vyrų paplūdimio tinklinio pora Martinšas Plavinšas ir Edgaras Točas žengė į olimpinio turnyro ketvirtfinalį.

Aštuntfinalyje latviai 2:0 (21:19, 21:18) įveikė Brazilijos atstovus.

*****

Rytinėje lengvosios atletikos varžybų sesijoje buvo išdalinti du medalių komplektai. Šuolių į tolį čempionu tapo graikas Miltiadis Tentoglou (8.41 m). Jis aplenkė Kubos sportininkus Juaną Miguelį Echevarrią ir Maykelį Masso.

Moterų 100 m barjeriniame bėgime triumfavo Puerto Riko atstovė Jasmine Camacho-Quinn (12,37 sek.). Beje, ji vakar atrankos bėgimuose pagerino olimpinį rekordą ir distanciją įveikė per 12,26 sek.

Sidabras atiteko JAV atstovei Kendrai Harrison (12,52 sek.), o bronzą iškovojo jamaikietė Megan Tapper (12,55 sek.).

Lietuvių rezultatai

Pirmadienį prie starto linijos stojo dviračių treko atstovės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė.

Lietuvės komandinio sprinto atrankoje 500 metrų distanciją įveikė per 33,276 sek. ir užėmė 7-ąją vietą.

Pirmajame ketvirtfinalyje Rusijos olimpinio komiteto atletės buvo greitesnės už Meksikos komandą.

Antrajame ketvirtfinalyje Nyderlandų atstovės buvo pranašesnės už Lenkijos dviratininkes.

Trečiajame važiavime prie starto linijos stojo S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė bei Kinijos atstovės. Lietuvėms aplenkti kinių nebuvo šansų – pastarosios šiame važiavime distanciją įveikė 31,804 sek. ir pagerino ne tik olimpinį, bet ir pasaulio rekordus.

Lietuvės distancijoje sugaišo 32,877 sek.

Po ketvirtojo važiavimo, kuriame vokietės aplenkė Ukrainos komandą, paaiškėjo, kad S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė kovos dėl 5-osios vietos su Meksikos sportininkėmis.

Lietuvės kovoje dėl 5-osios vietos įveikė meksikietes.

*****

Pasirodymą Tokijo olimpinėse žaidynėse baigė dar vienas jų debiutantas šaulys Karolis Girulis. Trijų pozicijų šaudymo 50 m atstumu rungtyje lietuvis užėmė 25-ąją vietą, kai į finalą ir kovą dėl medalių patenka tik 8 taikliausi šauliai. Apmaudi nesėkmė ištiko norvegą Henriką Larseną, kuris didžiąją varžybų dalį šaudė pasaulio rekordo tempu, tačiau galiausiai liko pirmasis už finalo brūkšnio – devintas.