Sportas

2016.08.21 20:40

Australija įsiutusi: medalį Ispanijai atnešė FIBA ir teisėjo klaida?

Donatas Urbonas, 15min.lt2016.08.21 20:40

Pergalingi taškai, kuriais Ispanija neturėtų didžiuotis. Ispanijai bronzos medalį Rio de Žaneire atnešė du Sergio Rodriguezo baudų metimai iki mažojo finalo pabaigos likus žaisti 5,2 sek. Tačiau teisėjo sprendimas skirti pražangą besigynusiam Patrickui Millsui buvo labai abejotinas. Australija įsiutusi – olimpinio medalio svajonę sugriovė teisėjai.

Įsitikinę ir užsienio žurnalistai – FIBA įteikė Ispanijai bronzą.

Kai S. Rodriguezas pradėjo lemiamą prasiveržimą australų krepšio link, Australija pirmavo 88:87 ir jau buvo įsikabinusi į pirmąjį olimpinį medalį šalies krepšinio istorijoje.

Bet kiek sudelsęs teisėjas vis dėlto sušvilpė. Vaizdo pakartojimas parodė, kad arbitro sprendimas galėjo būti klaidingas.

P. Millsas stabdė S. Rodriguezą be akivaizdžios pražangos ir panašiau, kad ispanas krito ant parketo pats praradęs pusiausvyrą, o ne dėl australo kaltės.

P. Millso rankos buvo pakeltos.

„Taip, labai liūdna, kai paskutinieji taškai krenta baudų metimais. Ypač po tokių švilpukų. Millso rankos buvo pakeltos. Čia jau reikia rinktis, bet situacija buvo atsakinga.

Ispanai paskutiniuosius keturis taškus pelnė baudų metimais. Ir tos pražangos buvo abejotinos. Tai liūdina“, – neslėpė australų treneris Andrejus Lemanis.

Australai turi teisę pyktį ant teisėjų ne tik dėl lemtingo švilpuko. Jau 22-ąją minutę arbitrai skyrė penktąją asmeninę pražangą Andrew Bogutui – pagrindiniam žaidimo varikliui.

„Keisti švilpukai. Bet toks FIBA krepšinis. Kažko kito iš teisėjų nebuvo galima tikėtis“, – kirto A. Bogutas.

Australija nusivylusi. Pusfinalį australai pasiekė kaip rimčiausi pretendentai įkąsti amerikiečiams kovoje dėl olimpinio aukso. O iš Rio Australija grįš be medalio ir pralaimėjusi jau 4-ąjį bronzinį mūšį olimpinių žaidynių istorijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.