Sportas

2021.08.01 18:48

„Formulės-1“ etape Vengrijoje – netikėta prancūzo pergalė ir chaosas pirmame rate

LRT.lt2021.08.01 18:48

Sekmadienį Vengrijoje vykusios „Formulės-1“ varžybos buvo kupinos dramatiškų įvykių ir netikėtumų.

Prieš lenktynes palijęs lietus sukėlė sumaištį starte. Iš pirmosios vietos startavęs britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“ komanda) išlaikė savo poziciją, tačiau iš karto už jo kilo chaosas ir masinės avarijos. Jau pirmajame posūkyje.

Jau pirmajame rate iš lenktynių pasitraukė net keturi dalyviai, o iki šio etapo bendros įskaitos lyderis olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“) nusirito į rikiuotės galą.

Galiausiai pradėjus trasai džiūti vienintelis L. Hamiltonas nusprendė važiuoti su tarpinėmis padangomis, tačiau tai buvo jo klaida ir jam vos po vieno rato teko vėl sukti į boksus.

L. Hamiltonas vėliau demonstravo puikų tempą, tačiau iš paskutiniųjų pozicijų jis pakilo tik iki trečiosios vietos.

Lenktynėse kiek netikėtai pirmą kartą karjeroje triumfavo prancūzas Estebanas Oconas („Alpine“), lenkęs vokietį Sebastianą Vettelį („Aston Martin“).

E. Oconas tapo 111-uoju lenktynininku, kuris bent kartą yra triumfavęs „Formulės-1“ lenktynėse.

Bendroje įskaitoje po šio etapo į pirmąją vietą su 192 taškais pakilo L. Hamiltonas. Jis 6 taškais lenkia M. Verstappeną, kuris Vengrijoje finišavo 10-as. Komandinėje įskaitoje su 300 taškų pirmauja „Mercedes“ komanda, kuri nežymiai lenkia „Red Bull“ lenktynininkus (290 taškų).

Kitas formulės etapas vyks tik po 4 savaičių, rugpjūčio 29 dieną, Belgijos Spa trasoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.