2021.08.01 16:05

Šuolininkų varžybose – dvigubas auksas ir krūva pagerintų rekordų

LRT.lt2021.08.01 16:05

Sekmadienį lengvosios atletikos varžybose buvo išdalinti dar du olimpinių medalių komplektai.

Tiesa, vienas jų bus kiek neįprastas, nes vyrų šuolių į aukštį varžybose bus įteikti du aukso medaliai.

Šioje lengvosios atletikos rungtyje olimpiniais čempionais tapo Kataro atstovas Mutazas Essa Barshimas ir italas Gianmarco Tamberi. Abu sportininkai visus aukščius iki 2.39 m ribos įveikė pirmaisiais bandymais.

Lygiai taip pat abu sportininkai trimis bandymais neįveikė 2.39 aukščio. Tiek katarietis, tiek italas pagerino savo asmeninius sezono rekordus.

Bronza atiteko Baltarusijos šalies rekordą pagerinusiam Maksimui Nedasekau. Jis taip pat įveikė 2.37 aukštį ir sustojo ties 2.39 riba. Tiesa, jo pirmasis šuolis per į 2.19 m aukštį iškeltą kartelę nebuvo sėkmingas, o 2.35 m aukštį po pirmo nesėkmingo bandymo apskritai praleido.

Šalies rekordą pagerino ir ketvirtoje vietoje likęs korėjietis Sanghyeok Woo. Jis įveikė 2.35 m aukštį.

Rekordai krito ir moterų trišuolio rungtyje.

Rungties favoritė Yulimar Rojas iš Venesuelos pagerino pasaulio ir olimpinius rekordus bei iškovojo aukso medalį. Sportininkė nušoko 15.67 m.

Sidabras atiteko Portugalijos rekordą pagerinusiai Patriciaia Mamonai (15.01 m.). Bronzą iškovojo ir taip savo šalies rekordą pagerino ispanė Ana Peleteiro (14.87 m).