Sportas

2021.08.01 11:47

„Lietuvos Baja Perimetras“: po keturių dienų finišavo aplink Lietuvą miškuose lenktyniavę dalyviai

LRT.lt2021.08.01 11:47

Šeštadienį Varėnoje pasibaigė lietuviškuoju Dakaru vadinamas didysis „Perimetras“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Jame „Sport“ klasių dalyviai turėjo įveikti 350 kilometrų Varėnos ir Druskininkų apylinkių miškuose, o „Adventure“ klasės ekipažai leidosi į lenktynes aplink Lietuvą. Per 60 valandų jie turėjo įveikti beveik 2000 kilometrų šaliles perimetu. Viso varžybose dalyvavo 64 sportninkai iš Lietuvos, Latvijos ir Suomijos.

„Sport“ klasės lyderiais nuo pat pirmojo iki paskutinio greičio ruožo išsilaikė Vaidotas Paškevičius su Gyčiu Vercinsku. Jie su Lietuvoje sukurtu ir tikrąjį Dakarą du kartus mačiusiu „Seat Leon Dakar“ buvo greičiausi. Nors ir technika bandė ožiuotis, bet visus greičio ruožus Vaido ir Gyčio duetas įveikė pirmi. Lyderiai beveik pusvalandžiu pranoko antrosios vietos prizininkus Aivarą Kavaliauską ir Šarūną Palioką. Į trečiąją vietą prasibrovė Mindaugas Vijeikis ir Mantas Kutka.

SSV įskaitoje triumfavo „rally-raid“ disciplinoje Lietuvoje debiutuojantis Rokas Baciuška su Jonu Raudeliūnu. Beje, paskutinę varžybų dieną duetas patyrė įspūdingą virtimą per priekį, tačiau lenktynes tęsti galėjo ir pergalę išsaugojo. Lyderiai kiek daugiau nei trimis su puse minutės galutinėje varžybų įskaitoje aplenkė Tomą Gužauską su Audriumi Matuoliu. Trečiosios vietos taures iškovojo Dalius Olechnavičius ir Aidas Bubinas. Beje, šioje klasėje užfiksuota ir keletas incidentų, per kuriuos susidūrė bagiai, tačiau avarijų metu ekipažai rimtų sužalojimų išvengė.

Motociklų įskaitoje niekas rimčiau nesugebėjo pasipriešinti Arūnui Gelažninkui, kuris antroje vietoje finišavusį Mindaugą Jarmalavičių aplnkė daugiau nei 40 minčių. Trečias šioje klasėje buvo Laurynas Avyžius. Arūnas Gelžninkas siekė būti absoliučiai greičiausias „Lietuvos Baja Perimetras“ varžybose, tačiau jam šiek tiek pritrūko, kad pavytų motobagių įskaitoje nugalėjusį Roką Baciušką.

Keturračių įskaitoje niekas neprilygo antrą kartą Dakaro ralyje planuojančiam startuoti Laisvydui Kanciui, kuris pradėjo pasirengimą 2022 metais Saudo Arabijoje sausį vyksiančioms varžyboms. Jonas Lipavičius ir Adomas Andriejauskas pasidalijo atitinkamai antrą ir trečią vietas.

„Adventure“ įskaitoje, kurioje dalyviai važiavo perimetru aplink Lietuvą, nugalėjo Dariaus Bereikos, Mindaugo Preikšo ir Lauryno Dielininkaičio trijulė. Jų rezultatas – 26 val. 0 min. 25 sek. Kiek daugiau nei 14 minučių jiems nusileido ekipažas iš Latvijos – Ints ir Rūdis Marcinkevičs. Mindaugo Aškelėno, Antano Šlajaus ir Ramintos Grigaitytės komanda finišavo trečioje vietoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.