2021.08.01 07:51

Olimpiniame baseine išdalinti paskutiniai medalių komplektai

LRT.lt2021.08.01 07:51

Rugpjūčio 1 dieną olimpinėse žaidynėse Tokijuje plaukikai išsidalino paskutinius medalių komplektus.

Įdomu tai, kad penkiuose plaukimuose triumfavo arba JAV, arba Australijos sportininkai.

Vyrų 50 metrų laisvu stiliumi finale nugalėjo JAV atstovas Caelebas Dresselis, antras finišavo prancūzas Florentas Manaudou, trečias liko Bruno Fratusas iš Brazilijos.

C. Dresselis šioje distancijoje pagerindo olimpinį rekordą (21,07 sek.), o pačiam 24-erių sportininkui tai buvo jau ketvirtas aukso medalis šiose olimpinėse žaidynėse.

Analogiškoje distancijoje moterų tarpe nepralenkiama buvo australė Emma McKeon, sidabrą iškovojo švedė Sarah Sjoestroem, bronza atiteko danei Pernillei Blumei.

Vyrų 1500 m laisvu stiliumi nuotolį greičiausiai įveikė JAV atstovas Robertas Finke. Jis aplenkė antroje vietoje finišavusį ukrainietį Michailą Romančiuką ir trečią likusį vokietį Florianą Wellbrocką.

Moterų 4 po 100 m kompleksiniu būdu estafetėje čempionėmis tapo australės, antras liko JAV plaukikės, trečios finišavo kanadietės. Vyrų tarpe nugalėjo JAV, sidabras atiteko Jungtinei Karalystei, o treti liko italai.

Pastarojoje rungtyje JAV plaukikai pagerino pasaulio rekordą (3 min. 26,78 sek.), o britai džiaugėsi naujuoju Europos rekordu (3 min. 27,51 sek.).