Sportas

2021.08.01 05:14

Mantas Knystautas olimpinėse žaidynėse debiutavo pralaimėjimu ir varžovo malonės nesulaukė: užklumpa neviltis

atnaujinta 12.50
Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.08.01 05:14

Mantas Knystautas pirmose savo olimpinėse žaidynėse debiutavo nesėkme. Graikų-romėnų imtynių iki 130 kg svorio kategorijos pirmoje kovoje lietuvis 1:5 nusileido varžovui iš Turkijos Riza Kayaalpui. Tiesa, lietuviui dar buvo vilties sulaukti varžovų malonės ir tokiu atveju jis būtų dar kovojęs dėl bronzos.

Atnaujinta 12:50: Pusfinalyje Turkijos atstovas pralaimėjo Kubos sportininkui Mijainui Lopezui, o tai reiškia, kad M. Knystauto pasirodymas olimpinėse žaidynėse yra baigtas.

Atnaujinta 7:35: lietuvio varžovas R. Kayaalpas nugalėjo ir kitą savo varžovą bei pasiekė pusfinalį. Jame turkas kausis su Kubos imtynininku Mijainu Lopezu ir pergalės atveju M. Knystauto lauktų dar bent viena kova kelyje į bronzą.

Lietuvis prieš startą žaidynėse būtent turką ir kubietį įvardijo kaip pagrindinius savo svorio kategorijos favoritus. M. Lopezas abu savo varžovus sutriuškino sausais rezultatais. Jeigu R. Kayaalpas įveikės M. Lopezą, M. Knystauto pirmiausia lauks kova su vokiečiu Eduardu Poppu, kurį turkas įveikė ketvirtfinalyje. Įveikus šį varžovą M. Knystautas dvikovoje dėl bronzos kautųsi būtent su kubiečiu.

Pusfinaliai šeštadinį prasideda nuo 12:15 val. Lietuvos laiku, o kubiečio ir turko dvikova numatyta trečia eilėje. Vadinasi, M. Knystauto likimas paaiškės iki 13 val. Lietuvos laiku.

„Kova vyko taip, kaip ir tikėtasi. Žinojau, kad jis stengsis atakuoti ir išstumti mane. Tik apmaudu dėl parterio pirmajame kėlinyje, kai praleidau tuos keturis taškus. Žinojau, kad jis darys į dešinę pagrindinę ataką. Galbūt per daug gyniausi, padariau gynybos klaidą ir tada nespėjau į kairę. Paskui pakeičiau gynybą ir pavyko atstovėti pirmajame kėlinyje“, – savo debiutinį pasirodymą olimpinėse žaidynėse apibūdino M. Knystautas.

Pirmajame raunde už lietuvio pasyvumą turkas uždirbo tašką, o teisėjui paguldžius imtynijinkus ant grindų R. Kayaalpas atliko du ridenimus, už ką gavo dar 4 taškus.

Antrajame raunde už turko pasyvumą tašką gavo jau lietuvis, bet teisėjus paguldžius juos į parterį M. Knystautas nesugebėjo pajudinti turko iš vietos, ridenimų neatliko ir gana greitai teisėjas nurodė vyrams stotis.

Imtynininkas pripažino, kad rimčiau pasipriešinti tituluotam turkui nepavyko: „Už pasyvumą gauname baudos tašką ir varžovas gali rinktis stovėseną arba parterį. Pirmajame kėlinyje teisėjai nusprendė, kad aš pasyvesnis ir reikėjo stotis parteriui. Praleidau keturis taškus, kuriuos atlošti prieš tokį atletą yra labai sunku. Labai apmaudu, kad ir pačiam nepavyko parteryje pelnyti taškų. Jau buvome suprakaitavę ir buvo sunku. Slidu buvo, bet čia ne pasiteisinimas. Reikėjo atstovėti ir tada jau būtų lygiosios. Jaučiau, kad stovėdamas galiu varžytis.“

Dvikova taip ir baigėsi, stovėsenoje, nė vienam iš imtynininku nebesugebėjus atlikti ryškesnių veiksmų.

Jeigu turkui pavyktų pasiekti olimpinių žaidynių finalą, M. Knystautas gali tikėtis paguodos kovų dėl bronzos medalio.

Dabar jau lietuvio likimas varžovų rankose. Jeigu Turkijos imtynininkas pasieks finalą, M.Knystautas galės kovoti dėl bronzos. Tiesa, turko laukia pajėgus kubietis: „Dar niekas neprarasta. Dar gali jis patekti į finalą. Kubietį man sunku vertinti, jis dalyvavo tik Pietų Amerikos žaidynėse. Ten lygis šiek tiek žemesnis. Iš kalbų girdėjau, kad jis stipus, bet vakar kaimelyje jis metė svorį, tai nežinau, kokia jo forma. Tikiuosi, turkas laimės.“

M. Knystautas teigė, kad šis laukimas niekada nėra malonus: „Atvažiavau kovoti, o ne mintyse medalį užsikabinęs. Jeigu nori kažką laimėti, tai turi prieš tokius varžovus laimėti. Reikėjo laimėti, nes dabar esu jau varžovų rankose. Kai laimi, žinai, kad reikia ruoštis kitai kovai, o pralaimėjus užklumpa neviltis.“

M. Knystautas ir R. Kayaalpas dvikovoje susitiko antrą kartą. Dar 2016 m. liepą varžybose Vokietijoje turkas prieš lietuvį buvo iškovojęs pergalę 5:2.

R. Kayaalpas yra šios svorio kategorijos favoritas, 2016 m. Rio olimpinių žaidynių vicečempionas, 2019 m. pasaulio čempionas, Europos čempionatuose nuo 2012 iki 2021 m. laimėjęs vien aukso medalius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.