2021.08.01 07:34

Tokijo olimpinės žaidynės: kritę rekordai, latvių medalių viltis ir Knystauto pasirodymas

atnaujinta 16.10
LRT.lt2021.08.01 07:34

Sekmadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse toliau dalinami medalių komplektai, o iš lietuvių startavo vienintelis imtynininkas Mantas Knystautas.

Šiandien iš viso buvo išdalinti 25 medalių komplektai.

LRT.lt kviečia kartu sekti rugpjūčio 1-os dienos olimpinių žaidynių pulsą.

Svarbiausi dienos įvykiai

Vienoje iš laukiamiausių lengvosios atletikos varžybų, 100 metrų vyrų bėgime, paaiškėjo olimpiniai prizininkai.

Kiek netikėtai Tokijuje čempionu tapo italas Lamontas Marcellis Jacobsas. Jis finale nubėgo per 9,80 sek.

Už jo nugaros liko antras finišavęs JAV atstovas Fredas Kerley (9,84 sek.) ir bronzą iškovojęs kanadietis Andre de Grasse (9,89 sek.).

Po finišo italas puolė į kito komandos draugo Gianmarco Tamberi glėbį. Pastarasis taip pat iškovojo aukso medalį šuolio į aukštį rungtyje.

*****

Sekmadienį lengvosios atletikos varžybose buvo išdalinti dar du olimpinių medalių komplektai.

Tiesa, vienas jų bus kiek neįprastas, nes vyrų šuolių į aukštį varžybose bus įteikti du aukso medaliai.

Šioje lengvosios atletikos rungtyje olimpiniais čempionais tapo Kataro atstovas Mutzas Essa Barshimas ir italas Gianmarco Tamberi. Abu sportininkai visus aukščius iki 2.39 m ribos įveikė pirmaisiais bandymais.

Lygiai taip pat abu sportininkai trimis bandymais neįveikė 2.39 aukščio. Tiek katarietis, tiek italas pagerino savo asmeninius sezono rekordus.

Bronza atiteko Baltarusijos šalies rekordą pagerinusiam Maksimui Nedasekau. Jis taip pat įveikė 2.37 aukštį ir sustojo ties 2.39 riba. Tiesa, jo pirmasis šuolis per į 2.19 m aukštį iškeltą kartelę nebuvo sėkmingas, o 2.35 m aukštį po pirmo nesėkmingo bandymo apskritai praleido.

Šalies rekordą pagerino ir ketvirtoje vietoje likės korėjietis Sanghyeok Woo. Jis įveikė 2.35 m aukštį.

Rekordai krito ir moterų trišuolio rungtyje.

Rungties favoritė Yulimar Rojas iš Venesuelus pagerino olimpinį rekordą ir iškovojo aukso medalį. Sportininkė nušoko 15.67 m.

Sidabras atiteko Portugalijos rekordą pagerinusiai Patriciaia Mamonai (15.01 m.). Bronzą iškovojo ir taip savo šalies rekordą pagerino ispanė Ana Peleteiro (14.87 m).

*****

Po paskutinių grupių etapo rungtynių tarp Slovėnijos ir Ispanijos rinktinių paaiškėjo visos olimpinio krepšinio ketvirtfinalio poros.

Burtai lėmė, kad slovėnams 87:95 pralaimėję ispanai susitiks su JAV krepšininkais.

A grupėje pirmi likę prancūzai susikaus su B grupėje antrą vietą užėmusia Italija.

Tuo tarpu C grupėje pirmi likę slovėnai susikaus su B grupėje trečiąją vietą užėmusia Vokietija.

Likusią porą sudarys B grupės nugalėtojai australai ir C grupėje treti likę argentiniečiai.

Ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos rugpjūčio 3 dieną.

*****

Olimpinio krepšinio turnyro grupių etapas baigėsi itin dramatiška ir atkaklia dvikova tarp Slovėnijos ir Ispanijos rinktinių.

C grupėje abi komandos žygiavo be pralaimėjimų, tad tarpusavio akistatoje sprendėsi C grupės nugalėtojų likimas.

Jais tapo Slovėnijos krepšininkai, kurie 95:87 (20:24, 21:20, 27:26, 27:17) nugalėjo ispanus.

Jau dabar aišku, kad ketvirtfinalyje kausis šios rinktinės – Ispanija, Slovėnija, Australija, Argentina, Vokietija, Italija, JAV ir Vokietija. Ketvirtfinalio poros paaiškės sekmadienį po pietų Lietuvos laiku.

*****

Olimpiniu čempionu tapo puikią formą teniso turnyro metu demonstravęs vokietis Alexanderis Zverevas.

Penktoji pasaulio raketė vyrų vienetų varžybų finale per 1 valandą 19 minučių 6:3, 6:1 pranoko rusą Kareną Kačanovą.

24-erių A. Zverevas skambiausią pergalę pasiekė olimpinio turnyro pusfinalyje, kuriame 1:6, 6:3, 6:1 iš tolimesnės kovos eleminavo pirmąją pasaulio raketę serbą Novaką Džokovičių.

Beje, N. Džokovičiui nepavyko iškovoti jokios prabos medalio. Bronziniame mače serbas 4:6, 7:6 (7:6), 3:6 pralaimėjo ispanui Pablo Carreno Bustai.

*****

Šiuolių į vandenį nuo 3 metrų tramplino olimpine čempione tapo kinė Tingmano Shi. Ji aplenkė tautietę Han Wang ir amerikietę Krystą Palmer.

*****

Moterų teniso dvejetų olimpinėmis čempionėmis tapo čekės Barbora Krejčikova ir Katerina Siniakova. Jos finale 1 val. 25 min. 7:5, 6:1 įveikė šveicares Belindą Benčič ir Viktoriją Golubič.

*****

Moterų paplūdimio tinklinio aštuntfinalio etape pergalę iškovojo latvės Tina Graudina ir Anastasija Kravčenoka. Jos 2:1 nugalėjo Rusijos olimpinio komiteto atletes.

*****

Argentinos krepšinio rinktinė Tokijo olimpinėse žaidynėse iškovojo pirmąją pergalę, tačiau jo užteko norint patekti į ketvirtfinalį.

Argentiniečiai lemiamose C grupės rungtynėse sekmadienį 97:77 (26:16, 20:22. 19:15, 32:24) pranoko šeimininkus japonus.

*****

Lengvosios atletikos varžybose buvo išdalintas dar vienas medalių komplektas moterų rutulio stūmimo rungtyje.

Olimpine čempione tapo kinė Lijao Gong, sidabrą pelnė amerikietė Raven Saunders, o bronza atiteko Valerie Adams iš Naujosios Zelandijos.

*****

BMX dviračių „Freestyle“ rungtyje olimpiniais čempionais tapo britė Charlotte Worthington ir australas Loganas Martinas.

****

Olimpiniame plaukime baseine buvo išdalinti paskutiniai penki medalių komplektai.

Vyrų 50 metrų laisvu stiliumi finale triumfavo JAV atstovas Caelebas Dresselis, antras finišavo prancūzas Florentas Manaudou, trečias liko Bruno Fratusas iš Brazilijos.

Analogiškoje distancijoje moterų tarpe nepralenkiama buvo australė Emma McKeon, sidabrą iškovojo švedė Sarah Sjoestroem, bronza atiteko danei Pernillei Blumei.

Vyrų 1500 m laisvu stiliumi nuotolį greičiausiai įveikė JAV atstovas Robertas Finke. Jis aplenkė antroje vietoje finišavusį ukrainietį Michailą Romančiuką ir trečią likusį vokietį Florianą Wellbrocką.

Moterų 4 po 100 m kompleksiniu būdu estafetėje čempionėmis tapo australės, antras liko JAV plaukikės, trečios finišavo kanadietės. Vyrų tarpe nugalėjo JAV, sidabras atiteko Jungtinei Karalystei, o treti liko italai.

Lietuvių rezultatai

Mantas Knystautas pirmose savo olimpinėse žaidynėse debiutavo nesėkme. Graikų-romėnų imtynių 130 kg svorio kategorijos pirmoje kovoje lietuvis 1:5 nusileido varžovui iš Turkijos Riza Kayaalpui. Tiesa, lietuvis dar galėjo sulaukti varžovų malonės, tačiau turkas pralaimėjo pusfinalyje ir M. Knystauto pasirodymas olimpiadoje yra baigtas.