Sportas

2021.07.31 20:24

Sekmadienį olimpinėse žaidynėse – imtynininko Manto Knystauto debiutas

LRT.lt2021.07.31 20:24

Rugpjūčio 1 d. Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis tik vienas Lietuvos sportininkas – imtynininkas Mantas Knystautas, rašo LTOK.lt.

Šeštadienį ištraukti burtai lėmė, kad jau pirmoje kovoje – svorio kategorijos iki 130 kg aštuntfinalyje – susitiks su vienu labiausiai tituluotų imtynininkų, tarp olimpinių žaidynių favoritų vardijamu turku Riza Kayaalpu. Bet lietuviai rankų nenuleidžia.

„Varžovas stiprus, šiandien vienas šios svorio kategorijos lyderių. Bet čia olimpinės žaidynės ir titulai negalioja. Sekmadienį eisime ant kilimo ir kovosime, atiduodami visas jėgas dėl pergalės. Galimybių laimėti turime, bet Mantas turės parodyti geriausią savo versiją“, – teigė Lietuvos graikų-romėnų imtynių rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis, pats kovojęs Sidnėjaus, Atėnų ir Pekino olimpinėse žaidynėse.

Turkas jau du kartus stovėjo ant olimpinių žaidynių garbės pakylos – 2016 m. Rio de Žaneire iškovojo sidabrą, 2012 m. Londone – bronzą. Be to, jis keturis kartus yra tapęs pasaulio čempionu ir net devynis kartus – Europos.

27 metų lietuvio ir ketveriais metais vyresnio turko dvikova prasidės 5 val. ryto Lietuvos laiku. Šie sportininkai anksčiau nė karto nekovojo tarpusavyje.

Net pralaimėję pirmą kovą imtynininkai dar turi galimybę pratęsti varžybas dėl medalių, bet reikia, kad juos įveikęs varžovas patektų į finalą. Tada lauktų paguodos varžybos ir galimybė iškovoti bronzą. Bet kelias į finalą bus labai sunkus – pusfinalyje gali tekti susidurti su 38 metų kubiečiu, triskart olimpiniu čempionu Mijainu Lopezu. Jei jį pavyktų įveikti, kubietis kovotų dėl bronzos su pirmos paguodos akistatos tarp aštuntfinalyje ir ketvirtfinalyje finalininkui nusileidusių atletų laimėtoju.

„Aš norėčiau būti penketuke“, – savo tikslą atvykęs į Tokiją atskleidė olimpinių žaidynių debiutantas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.