2021.07.31 16:57

Po pertraukos užsikūrusi JAV puolimo mašina nušlavė čekus

LRT.lt2021.07.31 16:57

Antrąją pergalę Tokijo olimpinėse žaidynėse iškovojo JAV krepšinio rinktinė. Amerikiečiai paskutinėse A grupės rungtynėse 119:84 (18:25, 29:18, 35:17, 37:24) nušlavė Čekijos krepšininkus.

Amerikiečiai užsitikrino antrąją vietą ir kelialapį į ketvirtfinalį.

Savo ruožtu čekai liko trečioje pozicijoje ir atsisveikino su viltimis žaisti atkrintamosiose. Jau aišku, kad jie nepateks į tolesnį etapą kaip viena iš dviejų geriausių trečios vietos komandų.

Čekų startas buvo įkvepiantis – komanda pirmąjį kėlinį laimėjo 25:18. Antrajame kėlinyje amerikiečiai įsivažiavo ir persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau skirtumas išliko kovinis – 47:43.

Visgi savo potencialią JAV rinktinė pademonstravo po pertraukos – per du kėlinius sumetė net 72 taškus ir nepaliko jokių variantų Čekijos krepšininkams. Jau trečiojo kėlinio pabaigoje amerikiečiai pirmavo 22 taškų skirtumu – 82:62.

JAV komandoje išsiskyrė Kevinas Durantas, tuo pačiu tapęs rezultatyviausiu visų laikų rinktinės žaidėju. Šiame susitikime amerikietis įmetė 23 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatyviausiai sužaidė Jaysonas Tatumas, įmetęs 27 taškus. Čekų gretose 17 taškų įmetė 37-erių Blake`as Schilbas.

JAV: Jaysonas Tatumas 27 (2 blok.), Kevinas Durantas 23 (8 atk. kam., 6 rez. perd., 32 naud.), Zachas LaVine`as 13 (5 rez. perd.), Jrue Holiday 11, JaVale`as McGee 10.

Čekija: Blake`as Schilbas 17, Ondrejus Balvinas 15, Janas Vesely 13 (4 rez. perd.), Tomašas Satoransky 12 (6 atk. kam., 8 rez. perd.).

Į ketvirtfinalį jau yra patekusios šios komandos: Prancūzija, JAV, Australija, Italija, Slovėnija, Ispanija ir Vokietija. Paskutinį bilietą iškovos arba Argentina, arba Japonija.