2021.07.31 13:50

Medalio teks palaukti – Andrius Gudžius disko metimo finale užėmė šeštąją vietą

LRT.lt2021.07.31 13:50

Lietuvai savo medalio Tokijuje vykstančiose olimpinėse žaidynėse dar teks palaukti. Disko metimo finale pasirodęs Andrius Gudžius užėmė šeštąją vietą. Varžybose triumfavo sezono lyderis, pasaulio čempionas Danielis Stahlis.

A. Gudžius, atrankoje diską nusviedęs 65,94 m, finale nebuvo net arti šio rezultato – toliausiai diskas skriejo 64,11 m.

Du iš šešių bandymų nebuvo įskaityti. Pirmuoju mėginimu Andrius įrankį numetė 64,05 m, trečiuoju – 63,82 m, ketvirtuoju – 64,11 m ir penktuoju – 62,81 m.

A. Gudžius olimpinėse žaidynėse dalyvavo antrą kartą savo karjeroje. 2016-aisiais Rio de Žaneire užėmė 12-ąją vietą.

Olimpiniu čempionu tapo švedas D. Stahlis, jau antruoju bandymu užsitikrinęs auksą. Jis diską numetė 68,90 m – iki Virgilijui Aleknai priklausančio olimpinio rekordo (69,89 m) pritrūko šiek tiek mažiau nei metro.

Sidabras taip pat atiteko Švedijai – 67,39 m diską nusviedė Simonas Patterssonas. Bronzą iškovojo austras Lukas Weisshaidingeris – 67,07 m.

Varžybų eiga:

*****

A. Gudžiaus pasirodymas baigtas – paskutiniuju bandymu lietuvis vėl išėjo iš sektoriaus ir finale liko šeštas. Toliausiai diską jis nusviedė 64,11 m.

*****

Penktasis A. Gudžiaus bandymas – diskas skrieja 62,81 m. Lietuviui, norint iškovoti medalį, paskutiniuoju bandymu reikia numesti bent 67,08 m.

*****

Visi aštuoni sportininkai atliko po keturis bandymus. Lyderiu išlieka švedas D. Stahlis (68,90 m).

*****

Ketvirtasis A. Gudžiaus bandymas – kol kas sėkmingiausias. Lietuvis įrankį numetė 64,11 m. Tiesa, jis krenta į šeštąją vietą.

*****

Trečiuoju bandymu A. Gudžius diską nusviedė 63,82 m. Baigiasi pirmasis finalo etapas – toliau kovą tęs aštuoni sportininkai.

A. Gudžius su savo geriausiu rezultatu – 64,05 m – lieka penktoje vietoje. Jo laukia dar trys bandymai.

*****

Antrasis A. Gudžiaus mėginimas – nesėkmingas. Lietuvis po metimo išėjo iš sektoriaus ir rezultatas nebuvo įskaitytas.

*****

Rimta paraiška pergalei – pasaulio čempionas D. Stahlis antruoju bandymu diską nusviedė 68,90 m ir tapo varžybų lyderiu.

*****

Antrąjį bandymą atlikęs austras L. Weisshaidingeris netikėtai tapo varžybų lyderiu – 66,65 m.

*****

Andrius Gudžius žengė į disko metimo sektorių ir pirmuoju bandymu numetė 64,05 m. Jis – kol kas antras, nusileidžiantis tik australui M. Denny.

*****

Savo pirmąjį metimą atliko ir varžybų favoritas D. Stahlis. Bandymas – ne itin sėkmingas: 63,72 m.

*****

Jau atlikti penki metimai. Kol kas geriausiai pasirodė atletas iš Australijos – Matthew Denny, įrankį nusviedęs 65,76 m.

*****

A. Gudžiaus startinis numeris – 12-as. Pirmasis į sektorių žengs austras Lukas Weisshaidingeris. D. Stahlis pasirodys 7-as.

*****

Paulius Cubera, LRT.lt žurnalistas iš Tokijo: Andrius Gudžius jau žengė į disko metimo sektorių, kur atlieka apšilimą. Du Andriaus metimai apšilimo metu skriejo tikrai puikiai, tikrai už 65 metrų ribos. Techniški metimai suteikia nemažai vilties.

Tribūnose kabo ir Lietuvos vėliava. Kolegos starto susirinko stebėti nemažai mūsų rinktinės narių. Čia ir jo treneris Vaclovas Kidykas, LLAF generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, savo pasirodymą jau baigusi Diana Zagainova ir kiti.