Sportas

2021.07.31 16:09

Be medalio likęs Gudžius neslėpė apmaudo ir pykčio ant savęs: nėra jokių pasiteisinimų

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.31 16:09

Lietuvos sąskaita Tokijuje lieka tuščia. Disko metikas Andrius Gudžius finale užėmė šeštąją vietą, nesugebėjęs ne tik priartėti prie geriausių savo karjeros (69,59) ar sezono rezultatų, bet net neviršijęs ir savo atrankos varžybų metimo (65,94). Tik 64,11 metro įrankį nusviedęs atletas po finalo neslėpė apmaudo ir pripažino, kad nėra pasiteisinimų dėl tokio pasirodymo.

„Prastai. Sunku dabar kažką ir pasakyti, reikia apgalvoti, bet jokių pasiteisinimų nėra. Nepasirodžiau taip, kaip turėjau pasirodyti. Gaila tų, kurie palaikė, gaila tų, kurie labai tikėjo, gaila trenerio lūkesčių, federacijos ir olimpinio komiteto lūkesčių. Tikrai nepasirodžiau taip, kaip turėjau pasirodyti, kaip visi tikėjo, kad pasirodysiu, ir kol kas nežinau, kur buvo mano klaidos. Kad ir ką bebandžiau, kad ir ką bedariau, nebuvau net arti tų rezultatų, kokie buvo reikalingi medaliui“, – po finalo kalbėjo A. Gudžius.

Aišku, kaip pažiūrėsi, šešta vieta olimpiadoje, kur suvažiavę visi pasaulio geriausi... (atsikvėpė) po savaitės ar dviejų bus visai nebloga ta vieta. Bet kai lūkesčiai didžiausi, kai gyveni dėl to medalio, kai kiekvieną dieną keliesi dėl medalio ir atvažiavęs čia pasirodai taip, kaip pasirodai...

Paklaustas, ar dėl prasto pasirodymo finale galėjo būti kalta psichologija ir įtampa, disko metikas tokį variantą atmetė: „Ne, šįkart ne psichologija buvo, šįkart buvo padarytos kažkur mano asmeninės klaidos ėjime prie varžybų. Nežinau, kodėl, bet kūnas nedirbo taip, kaip turėjo dirbti. Bet vėlgi, čia nėra pasiteisinimas.

Aišku, kaip pažiūrėsi, šešta vieta olimpiadoje, kur suvažiavę visi pasaulio geriausi... (atsikvėpė) po savaitės ar dviejų bus visai nebloga ta vieta. Bet kai lūkesčiai didžiausi, kai gyveni dėl to medalio, kai kiekvieną dieną keliesi dėl medalio ir atvažiavęs čia pasirodai taip, kaip pasirodai... Apmaudu.“

Olimpiniu čempionu tapo viso sezono lyderis švedas Danielis Stahlis, jau antru bandymu diską skraidinęs net 68,90 metro ir nutildęs visus savo varžovus. Po šio metimo kova dėl aukso iš esmės buvo baigta, mat antrą vietą užėmęs kitas švedas Simonas Peterssonas nuo čempiono atsiliko daugiau nei pusantro metro (67,39). Šį sezoną A. Gudžius buvo metęs 68,62 m.

Trečiąją vietą užėmė austras Lukas Wiesshaidingeris, numetęs diską 67,07 m, o ketvirtas liko tik 5 cm atsilikęs ir finalo staigmena tapęs australas Matthew Denny, pagerinęs savo asmeninį rekordą.

„Rezultatai tikrai nenustebino. Kaip ir sakiau, medaliui reikės apie 67–68 metrus. Natūralu ir normalu. Aš nepasirodžiau, kaip turėjau. 67 metrai. Visą sezoną mėčiau 67 metrus ir nesugebėjau čia numesti“, – finalo dalyvių pasirodymus vertino A. Gudžius.

Paklaustas, kas sukosi galvoje sektoriuje, kai matė, kad nepavyksta pasirodyti taip, kaip norėtų, A. Gudžius pripažino, kad pyko ant savęs, o ir po varžybų negali pasakyti, ką darė ne taip: „Pyktis, elementarus pyktis. Taip kažkur susišikau, atsiprašant, beeidamas iki varžybų. Ne tiesiogine prasme eidamas, bet kažką dėliodamas nuo apšilimo iki laukimo, iki pirmų metimų. Kažkur kažkaip kažką ne taip padariau ir reikia suprasti, ką, kad tai daugiau nepasikartotų.“

Paklaustas, kodėl varžybų metu nenueina pasitarti su savo treneriu, trijų olimpinių žaidynių dalyvių Vaclovu Kidyku, A. Gudžius teigė, kad treneris per varžybas jau niekuo padėti nebegali.

„O ką treneris išgelbės? Apie techniką pasikalbėjome, techniškai aš bandau daryti, bet raumenynas neklauso, neišgaunu tų įtampų, neiškišu amplitudžių, kokios turi būti. Treneris jau skęstančio neištrauks. Kai neina (metimas – LRT) treneris, nežinau, gali nebent ateiti ir už mane numesti“, – juokavo A. Gudžius.

Pokalbio pabaigoje A. Gudžius juokavo, kad jam pavyko pagerinti savo poziciją per 6 vietas (Rio žaidynėse užėmė 12-ąją vietą), tad iki Paryžiaus poziciją pagerins dar per šešias.

A. Gudžiaus karjera nebuvo rožėmis klota. 2010 m. jis laimėjo pasaulio jaunių čempionatą, 2013 m. tapo Europos U-23 čempionu, tačiau perėjimas į vyrišką sektorių nebuvo lengvas. 2014 m. Europos čempionate jis buvo 10-as, 2015 m. pasaulio čempionate – nepateko į finalą, 14 vieta.

2016 m. Europos čempionate jis taip pat nepateko į finalą, o Rio žaidynėse liko 12-as, tačiau į viršų šovė jau po jų, kai 2017 m. triumfavo pasaulio čempionate, diską pirmą kartą karjeroje pačiu paskutiniu finalo metimu sviedęs virš 69 metrų ir vos 2 cm aplenkęs D. Stahlį.

2018 m. A. Gudžius laimėjo ir Europos čempionatą, tačiau 2019 m. pasaulio pirmenybės jam nesusiklostė – 12 vieta. Tačiau prie to prisidėjo ir traumos, kojos operacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.