Sportas

2016.08.21 11:43

R. Lochte Brazilijos atsiprašė „už savo nebrandumą“

BNS 2016.08.21 11:43

JAV plaukikas Ryanas Lochte, kuris melagingai tvirtino, kad per olimpiadą vienoje Rio de Žaneiro degalinėje jį ir tris jo draugus apiplėšė ginkluotas užpuolikas, sekmadienį interviu televizijai „Globo“ už tą išgalvotą istoriją atsiprašė tiesiogiai Brazilijos visuomenės ir pavadino save „nesubrendusiu“.

„Aš atsiprašau, daugiau to nebus“, – sakė 32 metų R. Lochte, kurio plaukai jau nebebuvo nušviesinti peroksidu.

Keturi JAV plaukikai, tarp jų – šešis aukso medalius iškovojęs R.Lochte, išprovokavo prieštaringus vertinimus melagingai pareiškę, kad per olimpiadą degalinėje buvo apiplėšti grasinant šaunamuoju ginklu.

„Tai buvo mano kaltė, – „Globo“ pasakė R. Lochte, kuris atsiprašė ir per JAV televiziją. – Buvau nesubrendęs.“

R. Lochte per Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Kaip nurodo Brazilijos policija, ketvertukas apiplėšimo istoriją išgalvojo po to, kai vienas apsaugininkas užklupo juos niokojančius vonios kambarį.

R. Lochte sakė, kad toje degalinėje nuplėšė kažkokį plakatą, ir, taip pat kaip komentaruose JAV televizijai, pridūrė: „Tam tikru mastu išpūčiau.“

R. Lochte taip pat sakė melavęs, kai kitą dieną NBC žurnalistui Billy Bushui pasakojo, kad ginklas buvo su atlaužtu gaiduku ir įremtas jam į kaktą. Sportininkas sakė, kad vis dar buvo veikiamas alkoholio, kai kalbėjosi su B. Bushu.

„Tikrai tą vakarą per daug išgėriau ir buvau labai girtas“, – sakė jis.

R. Lochte olimpiadai baltai nusidažė plaukus, kurie nuo baseino įgavo žalią atspalvį, bet rengdamasis interviu, kurį davė Niujorke, susigrąžino įprastą rudą spalvą.

R. Lochte interviu metu Niujorke. Reuters/Scanpix nuotr.

Jis išreiškė viltį, kad galės toliau dalyvauti plaukimo varžybose, bet pripažino, kad ne nuo jo priklausys, ar jis dar galės būti Amerikos rinktinės narys. JAV plaukimo administracija „USA Swimming“ ir Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) galėtų paskelbti sankcijas.

R. Lochte sakė apgailestaujantis, kad incidentas apjuodino Rio de Žaneirą. Interviu pagrindiniam Brazilijos transliuotojui „Globo“ jis sakė: „Brazilija to nenusipelno. Aš atsiprašau, kad mano nebrandumas sukėlė visą šį sambrūzdį.“

„Turėjau būti atsakingesnis dėl to, kaip tvarkiausi su savimi, ir dėl to atsiprašau savo komandos draugų, savo sirgalių, savo varžovų, savo rėmėjų ir šio didžiojo renginio šeimininkų“, – sakoma ankstesniame R.Lochte pranešime, kurį jis paskelbė socialinių tinklų „Twitter“ ir „Instagram“ paskyrose.

Pranešimą plaukikas paskelbė po to, kai sulaukė didelės kritikos už tai, kad be jokio būtino reikalo atitraukė dėmesį nuo pagrindinio pasaulio sporto renginio, kurį žiūri milijardai žmonių.

Ketvirtadienį JAV olimpinės delegacijos pareigūnai savo ruožtu atsiprašė Brazilijos dėl amerikiečių plaukikų išgalvotos istorijos.

R. Lochte, vienas iškiliausių JAV olimpinės delegacijos narių, tvirtino, neva užpuolikas įrėmė jam į galvą pistoletą, kai plaukikus vežęs taksi automobilis buvo sustabdytas.

„Tas vyrukas išsitraukė pistoletą, atitraukė gaiduką, prikišo jį man prie kaktos ir pasakė: „Gulkis“, – sakė R. Lochte.

„Jis pasiėmė mūsų pinigus, mano piniginę. Jis paliko man mobilųjį telefoną ir akreditacijos dokumentus“, – tvirtino amerikietis.

Dėl šio pareiškimo olimpiados organizatoriai pateko į itin nepatogią padėtį. Skandalas atitraukė dėmesį nuo sportininkų pasirodymų olimpiadoje, kuri pirmąkart buvo surengta Pietų Amerikoje.

Amerikiečiai plaukikai apie numanomą apiplėšimą paskelbė po daugelio kitų patvirtintų pranešimų apie vagystes iš olimpiadoje dalyvaujančių sportininkų ir jų pasiekimus nušviečiančių žiniasklaidos darbuotojų.

Kad užtikrintų olimpiados saugumą, Brazilija sutelkė Rio de Žaneire 85 tūkst. policininkų ir karių.