2021.07.31 09:36

Ketvirtajame kėlinyje spurtavę Italijos krepšininkai užsitikrino vietą ketvirtfinalyje

LRT.lt2021.07.31 09:36

Antrąją pergalę per trejas rungtynes Tokijo olimpinėse žaidynėse iškovojusi Italijos vyrų krepšinio rinktinė užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

Italai po permainingos kovos 80:71 (29:17, 11:22, 16:24, 24:8) palaužė Nigerijos krepšininkus, kurie pralaimėjo trečią kartą iš eilės ir atsisveikino su olimpinėmis žaidynėmis.

Italai fantastiškai pradėjo rungtynes – per pirmąjį kėlinį sumetė 29 taškus ir atitrūko dviženkliu skirtumu (29:17). Antrajame ketvirtyje Nigerija susitvarkė su italų puolimu ir sušvelnino atsilikimą iki taško – 39:40.

Trečiajame kėlinyje Italijos krepšininkai įkrito į dar gilesnę duobę, o tuo pasinaudoję nigeriečiai persvėrė rezultatą ir į ketvirtąjį kėlinį išsinešė 7 taškų persvarą – 63:56. Visgi italai susiėmė lemiamo ketvirčio metu, kurį laimėję 24:8 iškovojo pergalę bei kelialapį į ketvirtfinalį.

Italai šiuo metu savo grupėje užima pirmąją vietą, o joje liks tik tuo atveju, jeigu vokiečiai australus nugalės didesne nei 17 taškų persvara. Australijos pergalės atveju italai liks antroje pozicijoje.

Dvikovoje su Nigerija italus į pergalę vedė Nicolo Melli, surinkęs 15 taškų ir atkovojęs 5 kamuolius. Rezultatyviausiu rungtynių žaidėju tapo Nigerijos rinktinės puolėjas iš Sakramento „Kings“ klubo Chimezie Metu – 22 taškai.

Italija: Nicolo Melli 15 (5 atk. kam.), Nico Mannionas 14, Achille Polonara 13 (5 atk. kam.), Simone Fontecchio 12, Stefano Tonutas 10.

Nigerija: Chimnezie Metu 22 (10 atk. kam., 32 n.b.), Jordanas Nwora 20, Jahlilas Okaforas 14 (8 atk. kam., 4 kld.), Preciousas Achiuwa 5.