2021.07.31 07:50

Tokijo olimpinių žaidynių dienos įvykiai: rekordas 100 m moterų bėgime ir baltarusio auksas

atnaujinta 17.21
LRT.lt2021.07.31 07:50

Šeštadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse bus toliau dalinami medalių komplektai, o iš lietuvių startuos vienintelis disko metikas Andrius Gudžius.

Liepos 31 dieną iš viso bus išdalintas 21 medalių komplektas. A. Gudžius disko metimo finale savo kovas pradės nuo 14 val. 15 min. Lietuvos laiku.

LRT.lt kviečia kartu sekti liepos 31 dienos olimpinių žaidynių pulsą.

Svarbiausi dienos įvykiai

*****

Jamaikietė Elaine Thompson-Herah 100 m bėgimo finale iškovojo auksą ir tapo antra greičiausia moterimi istorijoje. Ji distanciją įveikė per 10,61 sek. ir pagerino olimpinį rekordą, kuris priklausė greičiausiai planetos bėgikei Florence Griffith-Joyner (10,62 sek.).

1988-aisiais F. Griffith-Joyner užfiksavo tiek olimpinį, tiek pasaulio rekordą. Pastarasis lieka nepajudinamas – 10,49 sek.

Tokijuje ant prizininkių pakylos lipo dar dvi jamaikietės – Shelly-Ann Fraser-Pryce (10,74 sek.) ir Shericka Jackson (10,76 sek.).

*****

Moterų teniso vienetų varžybų mažajame finale triumfavo ukrainietė Elina Svitolina, kovoje dėl bronzos 1:6, 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjusi Eleną Rybakiną iš Kazachstano.

*****

Vyrų disko metimo finale Andrius Gudžius užėmė šeštąją vietą. Lietuvis diską numetė 64,11 m. Auksas atiteko švedui Danieliui Stahliui, įrankį nusviedusiam 68,90 m. Sidabras taip pat iškeliavo į Švediją – 67,39 m diską nusviedė Simonas Patterssonas. Bronzą iškovojo austras Lukas Weisshaidingeris – 67,07 m.

*****

Moterų 100 m bėgimo pusfinalyje užfiksuota didžiulė staigmena – į finalą nepateko savo bėgime trečia finišavusi greičiausia visų laikų Didžiosios Britanijos atletė Dina Asher-Smith. Ji distanciją įveikė per 11,05 sek.

Iš jos pusfinalio į finalą pateko dvi sportininkės – jamaikietė Elaine Thompson Herah (10,76 sek.) ir šveicarė Ajla Del Ponte (11,01 sek.).

*****

Auksą šaudymo iš lanko rungtyje iškovojo turkas Mete Gazozas, italą Mauro Nespoli pranokęs 6:4.

*****

Vyrų sunkiosios atletikos varžybose svorio kategorijoje iki 81 kg triumfavo kinas Lu Xiaojunas, bendrai išrovęs ir išstūmęs 374 kg. Antrąją vietą iškovojo Dominikos Respublikos atstovas Zacariasas Bonnatas (367 kg), trečiąją – italas Antonino Pizzolato (365 kg).

*****

Vyrų šuolių ant batuto finale pergalę iškovojo ir auksą į Baltarusiją parveža Ivanas Litvinovičius (61,715 tšk.). Sidabrą laimėjo kinas Dongas Dongas (61,235), bronzą – zelandas Dylanas Schmidtas (60,675).

*****

Buriavimo varžybose buvo išdalinti du medalių komplektai. Moterų RS:X klasėje triumfavo kinė Lu Yunxiu (36 b. balai), o sidabrą iškovojo prancūzė Charline Picon (38). Emma Wilson (38) iš Didžiosis Britanijos laimėjo bronzą.

Vyrų RS:X klasėje, kurioje iki finalinio etapo varžėsi ir Juozas Bernotas, triumfavo olandas Kiranas Badloe (37 b. balai). Antras liko prancūzas Thomas Goyardas (74), trečias – kinas Bi Kunas (75).

*****

Sportinio šaudymo auksą tranšėjinėje aikštelėje iškovojo Ispanijos pora – Fatima Galvez ir Alberto Fernandezas, finale 41:40 pranokę San Marino šaulius. Bronza iškeliavo į JAV.

*****

Mišrioje 4x100 m kompleksinės estafetės finale pergalę šventė britai, distanciją įveikę per 3 min. 37,58 sek. Sidabrą iškovojo Kinijos sportininkai (3 min. 38,86 sek.), bronzą – australai (3 min. 38,95 sek.).

*****

800 m distancijoje plaukiant laisvu stiliumi nugalėjo amerikietė Katie Ledecky (8 min. 12,57 sek.). Antrąją vietą iškovojo australė Ariarne Titmus (8 min. 13,83 sek.), trečiąją – italė Simone Quadarella (8 min. 18,35 sek.).

*****

Moterų 200 m nugara plaukime triumfavo australė Kaylee Rochelle McKeown, distanciją įveikusi per 2 min. 4,68 sek. Sidabrą iškovojo kanadietė Kylie Masse (2 min. 5,42 sek.) bronzą – australė Emily Seebohm (2 min. 6,17 sek.).

*****

Vyrų 100 m plaukimo peteliške finale aukso medalį iškovojo amerikietis Caelebas Desselas (49,45 sek.). Už jo nugaros liko vengras Kristofas Milakas (49,68 sek.) ir šveicaras Noe Ponti (50,74 sek.).

*****

Pirmasis šios dienos medalių komplektas buvo iteiktas triatlono rungtyje, kur įvyko mišri estafetė – komandoms atstovavo du vyrai ir dvi moterys. Auksą iškovojo britai, sidabrą – amerikiečiai, bronzą – prancūzai. Didžiosios Britanijos komanda, kuriai atstovavo Jessica Learmonth, Jonathanas Brownlee, Georgia Taylor-Brown ir Alexas Yee, distanciją įveikė per 1 val. 23,41 min.