Sportas

2021.07.30 21:11

LRT trumpai. Šiuolaikinės penkiakovės atstovai žaidynėse – olimpinės patirties prikaupęs trejetas

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.07.30 21:11

Šiuolaikinės penkiakovės atstovai Tokijo olimpinėse žaidynėse savo kovas pradės vieni iš paskutinių.

Lietuva Japonijoje turės tris šios sporto šakos atstovus – Laurą Asadauskaitę-Zadneprovskienę, Gintarę Venčkauskaitę ir Justiną Kinderį.

LRT.lt prieš šalies olimpiečių startus supažindina su žaidynėse dalyvausiančiais lietuviais.

Visi trys sportininkai jau yra ragavę olimpinių žaidynių skonio. G. Venčkauskaitei tai bus antrosios žaidynės, J. Kinderiui – trečiosios, o L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei – ketvirtosios.

37-erių L. Asadauskaitė yra viena tituluočiausių šalies sportininkių, o 2012 metais Londone ji tapo olimpine čempione. Po ketverių metų Rio de Žaneire jai gerokai nepasisekė, kur ji liko 31-a.

Savo debiutinėse žaidynėse 2008 metais Pekine Laura užėmė 15-ąją vietą.

34-erių Justinas Kinderis vasaros žaidynėse debiutavo 2012 metais Londone ir ten pasiekė savo geriausią rezultatą – užėmė 8-ąją vietą. 2016 metais Brazilijoje startas jam nebuvo toks sėkmingas, kur teko tenkintis 34-ąja vieta.

Jauniausia komandos narė 28-erių G. Venčkauskaitė 2012 metais Londone yra užėmusi 12-ąją vietą.

Tokijo olimpines žaidynes visi Lietuvos penkiakovininkai savo kovas pradės nuo fechtavimosi rungties. Ji įvyks rugpjūčio 5 dieną.

Rugpjūčio 6-ąją prie starto linijos likusiose rungtyse stos moterys, o dienos pabaigoje bus išdalinti medalių komplektai.

Kitą dieną analogiškai startuos vyrai.

Šiuolaikinė penkiakovė istoriškai yra viena iš daugiausiai medalių Lietuvai padovanojusi sporto šaka. 2012 metais L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo auksą, 2008 metais Pekine sidabro medaliu pasipuošė Edvinas Krungolcas, o jo kolega Andrejus Zadneprovskis laimėjo bronzą. 2004 metais Atėnuose A. Zadneprovskis yra iškovojęs sidabro medalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.