Sportas

2021.07.30 16:30

Estafetėje suklydęs Andrius Šidlauskas tramdė ašaras: žmonės laukė visus metus, o aš suvariau viską

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt iš Tokijo2021.07.30 16:30

Lietuvos estafetė keturi po 100 metrų kombinuotu būdu buvo diskvalifikuota Tokijo olimpinėse žaidynėse. Lemtingą klaidą padarė per anksti į vandenį įšokęs Andrius Šidlauskas. Tai sužinojęs plaukikas atsiprašinėjo komandos draugų ir sunkiai tramdė emocijas: „Estafetėje visada smagu, nes plauki už komandą, ne tik už save. Bet va atsitinka tokie dalykai, kai vienas... Net ašaros kaupiasi.“

Prieš pasirodant nelemtoms raidėms DSQ Lietuvos rinktinė antrajame plaukime buvo septinta ir būtų užėmusi 12 vietą. Solidus pasirodymas mažiausios iš visų atrankos dalyvių valstybei.

Tačiau Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius ir Simonas Bilis greitai išvydo nemalonią žinią švieslentėje – Lietuva ir Brazilija diskvalifikuota.

Į pasikalbinimo zoną atėję plaukikai dar nežinojo, kieno klaida buvo lemtinga. Bet greitai sužinojo, kad antras, krūtine, plaukęs A. Šidlauskas įšoko į vandenį sienelės dar nepalietus D. Rapšiui.

„Tuoj pasakys smagias naujienas ir kažkas labai nuliūs“, – prognozavo S. Bilis.

„Estafetė yra mūsų keturių“, – priminė D. Rapšys.

D. Margevičius ir S. Bilis neįvykdė individualių normatyvų ir Tokijuje plaukė tik estafetėje.

„Abidniausia mums su Simu. Bet plaukimas buvo geras, Danas nusimetė keturias šimtąsias. Man tai smagiai praėjo ši estafetė. Tik gaila, kad mėnėsį prabuvom ir susimovėm“, – komentavo D. Margevičius.

„Smagu buvo, kol nepamatėme DSQ“, – pridūrė S. Bilis.

„Labiausiai gaila, kad būtume buvę dvylikti. Deividas ir Simas visą sezoną laukė to vieno starto. Žiauru“, – apgailestavo D. Rapšys.

„Ir Šidlauskas suvarė viską“, – save plakė A. Šidlauskas.

Jį guodę komandos draugai juokavo, kad reiks susimokėti 50 eurų: „Komanda esame. Kaip komanda pasiimsime kartėlį.“

A. Šidlauskas galiausiai susigraudino: „Estafetėje visada smagu, nes plauki už komandą, ne tik už save. Bet va atsitinka tokie dalykai, kai vienas... Net ašaros kaupiasi. Žmonės laukė visus metus, kad plauktų, nes nepadarė individualių normatyvų ir kaupėsi estafetei. Nejaukus jausmas. Labai graudu. Labai norėjau padaryti kuo greičiau.“

Tai buvo paskutinis plaukikų pasirodymas Tokijuje. Aukščiausią, aštuntą vietą, 200 metrų laisvuoju stiliumi finale užėmė Danas Rapšys. Andrius Šidlauskas pateko į 100 ir 200 metrų krūtine pusfinalius. Kotryna Teterevkova pasiekė 100 metrų krūtine pusfinalį. Giedrius Titenis 100 metrų krūtine rungtyje liko 36-as.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.