Sportas

2021.07.30 15:05

Toli nuo savo geriausio rezultato ir finalo likusi Zagainova pasiteisinimų neieškojo: blogas rezultatas

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.30 15:05

Trišuolininkei Dianai Zagainovai nepavyko sužibėti Tokijo olimpinių žaidynių atrankoje. Vos 13,10 m šuolį atlikusi sportininkė liko toli už finalo ribos. Po savo pasirodymo trišuolininkė teigė, kad nėra patenkinta tokiu startu, tačiau džiaugėsi įgyta patirtimi.

„Prieš startą sakiau, kad būtų apmaudu, jeigu gerai jausiuosi fiziškai, bet nesusitvarkysiu su psichologija, kaip man buvo Dohoje – ten savo pirmo bandymo neatsimenu. Nežinau, kur tada buvau, bet tikrai ne sektoriuje. Bet taip šįkart tikrai nebuvo, psichologiškai jaučiausi gerai, ta Dohos praktika išėjo į naudą. Bet labai sunku buvo fiziškai. Manau, kad tas matosi ir ne tik rezultate, čia nėra ką kalbėti, aš ne to tikėjausi. Manau, kad žiūrovai, treneriai, aplinkiniai taip pat. Nėra ką komentuoti – blogas rezultatas“, – kalbėjo D. Zagainova.

Trišuolininkė iš atrankoje du šuolius atliko nesėkmingai – peržengė lentelę, o tarp jų įsiterpęs 13,10 m šuolis yra toli ne tik nuo geriausio D. Zagainovos karjeros rezultato (14,43), bet ir nuo geriausio rezultato šį sezoną (13,68).

Ji teigė, kad šiandien tiesiog nebuvo jos diena: „Tiesiog šiandien yra tokia diena. Ar tai būtų Panevėžio taurė, ar Lietuvos čempionatas – šiandien yra taip. Gaila, kad šiandien būtent tokia mano savijauta, spaudžiau viską, ką galiu. Nėra priežasčių, nenoriu ieškoti kaltų, reikia panagrinėti detales, su trenere pakalbėti, nusiraminti, apmąstyti viską.“

„Pirmą bandymą peržengiau, aišku, peržengti visada būna geresni. Gal geriausias buvo paskutinis, kas mane irgi džiugina, nes dažniausiai stresuoju labai. Tikrai labai jam nusiteikiau, galvojau, kad galiu padaryti, bet peržengiau tiek pat, kiek pirmą“, – kalbėjo atletė.

Paklausta, ar iš šių žaidynių parsiveš pozityvių dalykų, D. Zagainova atsakė teigiama ir džiaugėsi pokalbiu su olimpine čempione Caterine Ibarguen.

„Tai yra patirtis, ji yra neįkainojama. Man trenerė pasakė prieš varžybas, kad tai yra mano pirma olimpiada, bet tikrai ne paskutinė. Kalbėjausi su olimpine čempione Ibarguen, jai tai yra paskutinės žaidynės. Priėjau jos pasveikinti, esame šiek tiek pažįstamos iš stovyklų Valensijoje. Ji man pasakė, kad pirma olimpiada yra nepakartojama patirtis, kai atvažiuosi į antrą, trečią – bus visai kas kita. Džiugu iš jos išgirsti tokius žodžius.

Pozityvu, kad aš esu čia. Kokie buvo normatyvai, koks žaidynių lygis. Esu įsitikinusi, kad finale bus pagerintas pasaulio rekordas trišuolyje, per šią savaitę jų bus ne vienas“, – kalbėjo D. Zagainova.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.