Sportas

2016.08.20 22:17

M. Kalniečio svajonių metas: kita stotelė po Rio – NBA?

„Kiek NBA komandų po olimpinių žaidynių paskambins Mantui Kalniečiui? Su mielu noru jį paimčiau į Dalasą“, – olimpinių žaidynių įkarštyje rašė NBA apžvalgininkas Joshas Eberley. Tai tebuvo amerikiečio pokštas, bet nenustebkite, jei Mantas kitą sezoną iš tiesų atsidurs stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje. Po fantastiško pasirodymo Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Mantui dabar – svajonių metas.

29-erių įžaidėjas kitam sezonui turi 650 tūkst. eurų vertės sutartį su Milano „Emporio Armani“. Tačiau įžaidėjo pasirodymas Rio vertas ir didesnio klubo, ir didesnio kontrakto.

M.Kalnietis olimpinėse žaidynėse pelnė vid. po 18 taškų, atliko 7,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 22 naudingumo balus, dvitaškius mesdamas net 73, tritaškius – 43 proc. tikslumu. Ką tai reiškia?

Mantas prestižiškiausiame tarptautiniame krepšinio turnyre buvo ketvirtas rezultatyviausias, daugiausiai rezultatyvių perdavimų dalijantis ir tuo pačiu naudingiausias krepšininkas. Kas pateko į vieną kompaniją su Mantu? Kevinas Durantas, Pau Gasolis, Bojanas Bogdanovičius, Matthew Dellavedova, Marcelinho Huertas ar Patrickas Millsas. Trumpiau – solidūs NBA žaidėjai, netgi žvaigždės. Lietuvos rinktinės rezultatai Rio buvo nestabilūs, bet Manto Kalniečio visada išliko pastovus. Ir stabiliai efektyvus.


Rio krepšinio turnyrą stebėję NBA apžvalgininkai M.Kalnietį išskyrė kaip vieną įdomiausių kontrakto stipriausioje lygoje neturinčių krepšininkų. Kiti klausė, kodėl Manto Kalniečio dar nėra NBA. NBA klubų vadovai – nekvaili, o M.Kalniečio žaidimas turėjo patraukti bent vienos kitos komandos dėmesį. Nors dauguma ekipų jau apsidėliojo savo branduolį, už Atlanto visada ieškoma nebrangaus ir įdomaus pastiprinimo nuo suolo.

Savo žaidimu M. Kalnietis įrodė, kad gali diriguoti NBA krepšininkams – juk žaidė su Jonu Valančiūnu bei dviem būsimais lygos naujokais Mindaugu Kuzminsku bei Domantu Saboniu. Ko galbūt pasigedome pernai Europos čempionate ir Kauno „Žalgiryje“, Mantas įrodė, jog individualiai yra pajėgūs krepšininkas ne tik skirstyti kamuolį komandos draugams, tačiau ir pats rinkti taškus..

Pastaraisiais metais netrūko kalbų apie galimybę išvysti M.Kalnietį NBA. Juo labiausiai domėjosi „Brooklyn Nets“, „New York Knicks“, „Los Angeles Lakers“ ir „Indiana Pacers“ klubai. Būtent pastarojo marškinėlius M. Kalnietis vilkėjo praėjusią vasarą. Tada Orlando vasaros lygoje jis gaudavo pasireikšti vid. po 13 minučių, pelnydavo 4,5 taško ir atlikdavo 3,5 rezultatyvaus perdavimo.

Tiesa, tada atakų organizatorius rungtyniavo vos tik fiziškai atsigavęs po sunkios peties traumos prieš 2014-ųjų pasaulio čempionatą. „Trūko tempo, fizikos. Treneris minėjo, kad neatlaikiau ir nebuvau tam pasiruošęs fiziškai. Turbūt prie to prisidėjo smulkios traumos. Bet džiaugiuosi, kad galėjau žaisti krepšinį be skausmų“, – tada grįžęs iš Orlando ir pasirašęs sutartį su Kauno „Žalgiriu“ kalbėjo M. Kalnietis.

Jis tada patvirtino, kad tai paskutinis jo vizitas į Ameriką ir NBA žaistų tik tada, jeigu ant stalo atsirastų realus pasiūlymas. Sunki trauma turėjo įtakos beveik visam 2015-2016 metų sezonui, bet Mantas Kalnietis dabar kitoks nei pernai „Pacers“ stovykloje. Ir dviem galvomis pranašesnis. O tą mato NBA klubai. Jau vilkėdamas „Pacers“ aprangą Mantas pademonstravo įdomų aikštės matymą. O šiose olimpinėse žaidynėse jo rezultatyvių perdavimų skaičius buvo aukščiausias. Beje, dvikovoje su Nigerija M. Kalnietis pakartojo olimpinių žaidynių rekordą, kurį 1992-aisiais užfiksavo Šarūnas Marčiulionis – atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

Fantastiškas M. Kalniečio žaidimas turėjo vėl pastūmėti NBA skautus pasidomėti lietuvio biografija. Jeigu buvo tarp geriausių Rio, kodėl Mantas nenusipelnė šanso su geriausiais NBA? Į šį klausimą atsakys NBA klubai.