Sportas

2021.07.30 11:56

Atrankos barjero neįveikęs šuolininkas į aukštį Glebauskas: esu nusivylęs ir vieta, ir rezultatu

LRT.lt, LTOK.lt2021.07.30 11:56

Šuolininkui į aukštį Adrijui Glebauskui atrankos barjeras buvo per aukštas.

217 cm pirmuoju bandymu įveikęs lietuvis po to tris kartus nesėkmingai bandė peršokti į 221 cm aukštį pakeltą kartelę ir atrankos A grupėje su kubiečiu Luisu Enrique Zayasu pasidalino 14 vieta, o galutinėje įskaitoje tarp 33 šuolininkų užėmė 26-ąją vietą.

Olimpinių žaidynių debiutanto A. Glebausko asmeninis ir šio sezono rekordas yra 230 cm. Būtent toks buvo finalo normatyvas, kurio įveikti nepavyko nei vienam šuolininkui. Visi 12 finalininkų atrankoje peršoko 228 cm.

„Emocijos jau šiek tiek atslūgo, bet esu nusivylęs ir vieta, ir rezultatu. Tikėjausi daug geresnio rezultato, bent jau kovoti dėl patekimo į finalą. Nepavyko, gal pritrūko sėkmės. Visas šis sezonas buvo labai nepastovus, nebuvo taip, kad visą laiką labai gerai jaučiausi. Pasiruošimo metu nebuvau visiškai sveikas, turėjau problemų su keliais. Tai šokinėti negalėdavau, tai sprintų atlikti. Būdavo, tekdavo daryti ne tai, ką reikia, o tai, ką galiu. Reikia pastovumo, stengsiuosi viską išsigydyti, kad treniruotės būtų kokybiškos“, – teigė šuolininkas.

Kalbėdamas apie savo debiutą olimpinės žaidynėse A. Glebauskas sakė: „Kai pagalvoju, kad prieš mėnesį dar tik kovojau dėl kelialapio ir galėjau visai nepatekti… Olimpinės žaidynės – aukščiausio rango varžybos visose sporto šakose. Tačiau nesvarbu, kokio rango yra varžybos, visada norisi parodyti geriausią rezultatą.“

Lengvaatletis prisipažino jau pripratęs, kad varžybos vyksta be žiūrovų: „Jau praktiškai metus varžomės be žiūrovų, pripratome. Nebeatrodo kažkas keisto, bet prisiminus tuos laikus, kai stadione būdavo žiūrovai, atmosfera būdavo visai kitokia.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.