Sportas

2016.08.20 09:32

Šeštadienį Rio startuos Lietuvos baidarininkas, penkiakovininkas ir lengvaatletė

BNS 2016.08.20 09:32

Šeštadienį Rio de Žaneiro žaidynėse startuos Lietuvos baidarininkas, penkiakovininkas ir šuolininkė į aukštį.

Net tris medalių komplektus Lietuvai padovanojusioje Rodrigo de Freito lagūnoje paskutinis iš lietuvių irklą į vandenį merks Ignas Navakauskas.

Pasak pranešimo, 26 metų sportininkas vienviečių baidarių lenktynėse 200 m distancijose sieks kuo aukščiau pakilti B finale, kuriame varžomasi dėl 9–16 vietų. Iki pagrindinio finalo lietuviui pusfinalyje pritrūko vos 0,4 sek.

B finalo startas – 15 val. Lietuvos laiku.

Justinas Kinderis liko paskutinė Lietuvos penkiakovininkų rinktinės viltis Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse po moterų varžybų, kuriose dužo Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės ir Ievos Serapinaitės viltys.

29 metų Justinas Kinderis po ketvirtadienį vykusių pagrindinių fechtavimo varžybų su trimis varžovais dalijasi 18–21 vietomis. Jie turi po 208 taškus.

Kitos rungtys vyrų laukia šeštadienį. Sportininkai dar plauks 200 metrų laisvuoju stiliumi, dalyvaus fechtavimo atkrintamosiose varžybose ir jojimo konkūrų rungtyje, o medalių savininkai paaiškės po kombinuotos rungties – šaudymo ir 3200 metrų bėgimo.

„Justinui fechtavime nepavyko pririnkti reikiamų taškų, plaukimo rungtyje jis taip pat nėra tarp favoritų, todėl jojimo rungtis bus labai svarbi. Duok Dieve teks geras žirgas ir jojimas pavyks. Norėčiau būti realistas – Justinas gali kovoti dėl 6–12 vietos. O jeigu nutiks taip, kaip moterų varžybose, kur nepasisekė lyderiams ir pagrindinėms žvaigždėms, jis gali kilti ir aukščiau. Čia yra penkiakovė, prognozuoti rezultatą sunku, bet Justinas dėl dešimtuko galėtų pakovoti.

Svarbiausia, kad pavyktų jojimas. Bėgime ir šaudyme jis gali būti greitas, Justinas yra kovotojas, todėl rytoj reikia sėkmės ir gero žirgo“, – varžybų išvakarėse kalbėjo J. Kinderį treniruojantis dvejų olimpinių žaidynių prizininkas Andrejus Zadneprovskis.

Šeštadenį penkiakovės plaukimo varžybos prasidės 18 val. Lietuvos laiku, papildomas fechtavimo etapas vyks nuo 20 val., jojimas – nuo 21.30 val., o kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis startuos, kai Lietuvoje bus lygiai vidurnaktis.

Jau antrose olimpinėse žaidynėse iš eilės moterų šuolių į aukštį varžybų finale kovos Airinė Palšytė. Prieš ketverius metus Londone ji liko 11-ta, įveikusi tik 189 cm aukštį.

Į Rio de Žaneirą 24 metų vilnietė atvyko jau ne kaip nedrąsi debiutantė, skynusi titulus tik jaunimo varžybose, o kaip šių metų Europos suaugusiųjų vicečempionė.

Lietuvė be vargo įvykdė Rio žaidynių kvalifikacinį normatyvą – 194 cm. Tiesa, tai padarė dar 16 šuolininkių, tad pirmą kartą istorijoje olimpinių žaidynių šuolių aukštį rungties finale varžysis net 17 sportininkių.

„Dabar rungtis yra visiškai neprognozuojama. Kai dalyvaudavo rusės, kurių dabar nėra dėl tam tikrų priežasčių, būdavo aišku, kad 1–2 vietos užimtos. Dabar rusių nėra, bet yra labai daug pajėgių sportininkių iš kitų šalių – amerikietė, vokietė peršokusios 2 metrus, 199 cm yra šokusi lenkė. Tikėtis reikia kuo geriausio, juk tam žmogus ir sportuoja, kad užimtų kuo aukštesnę vietą. Ir tam čia atvažiuoja, kad kovotų ne dėl 20-os ar 17-os vietos, o nori būti pirmas, antras ar trečias. Visi sportininkai to nori, o kaip tą vakarą likimas susiklostys – niekas nežino. Galima būti labai aukštai. Airinė yra gerai pasiruošusi. Jeigu ji šokinės taip, kaip Europos čempionate, kur viskas labai gerai susiklostė, šuoliai buvo labai techniški, ji gali būti labai aukštai“, – vylėsi šuolininkės trenerė Tatjana Krasauskienė.

Šuolių į aukštį finalas Rio olimpiniame stadione prasidės 20.30 val. vietos laiku. Lietuvoje tuo metu jau bus 2.30 val. po vidurnakčio.

Po keturioliktosios Rio de Žaneiro vasaros olimpinių žaidynių dienos, išdalijus 264 apdovanojimų komplektų iš 306, Lietuvos rinktinė su vienu sidabro ir trim bronzos medaliais užima 62–ą vietą.