Sportas

2021.07.30 07:57

Į finalą antru geriausiu rezultatu patekęs Gudžius pažymėjo pragarišką karštį: vos yra kuo kvėpuoti

LRT.lt2021.07.30 07:57

Kovą dėl medalio disko metimo sektoriuje pradėjo Lietuvos olimpinė viltis Andrius Gudžius. Antrą geriausią rezultatą tarp visų dalyvių užfiksavęs sportininkas žengė į finalą ir liepos 31-ąją dieną varžysis dėl medalio.

A. Gudžius startavo pirmoje atrankos grupėje kartu su sezono lyderiu ir rungties favoritu Danieliu Stahliu. Finalo riba buvo nustatyta ties 66 metrais, tačiau ją įveikė vienintelis D. Stahlis, pirmuoju savo bandymu švystelėjęs diską 66,12 m ir ramiai išėjęs ilsėtis.

Lietuvio pirmasis bandymas irgi buvo panašus, tačiau šiek tiek trumpesnis – lietuvis diską metė 65,94 m. Vėliau Andrius rezultato nepagerino (65,07 / x). Vis dėlto nei pirmoje atrankos grupėje, nei antroje, kuri savo varžybas pradėjo po maždaug valandos, niekas nesugebėjo mesti disko toliau už A. Gudžių ir D. Stahlį.

Po finalo kalbėjęs A. Gudžius džiaugėsi rezultatu, mažiau – karščiu Tokijuje.

„Džiugu, kad pirmas metimas pavyko toli, norėjosi tų 6 cm toliau, dėl to kiti metimai buvo tokie. Buvo sprendimas ar stengtis labai toli numesti ar padaryti ramių metimų. Pirmos dienos darbas padarytas“, – tv3.lt žurnalistui Mažvydui Laurinaičiui sakė A. Gudžius.

Disko metimo varžybos vyko ankstyvą rytą Tokijuje, tačiau pačiame stadione, kaip pabrėžė sportininkas, buvo nepakeliamas karštis.

„Pragaras. Labai karšta, labai sunku. Sunkus karštis, jutiminės net nežinau. Prie sektoriaus gal 30 žmonių, vos yra kuo kvėpuoti. Labai sudėtinga. Tikiuosi, kad rytoj bus lengviau – varžybos bus vakare, nes šiandien ryte geriausias draugas ledo maišas“, – tv3.lt citavo sportininką.

A. Gudžius pasirodymą šeštadienį vykstančiame finale pradės 14:15 val. Lietuvos laiku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt