Sportas

2021.07.30 03:59

Finale varžovų aplenkti nepavyko – Mindaugas Griškonis olimpinėse žaidynėse iškovojo 6-ąją vietą

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.30 03:59

Penktadienio rytą Tokijuje vienviečių valčių irklavimo varžybų A finale Mindaugui Griškoniui nepavyko iškovoti pirmojo Lietuvos medalio. Sportininkas finale varžovų neaplenkė ir užėmė šeštą vietą, o tai yra geriausias pasiekimas tiek M. Griškonio karjeroje, tiek Lietuvos irklavimo istorijoje. Olimpiniu čempionu sensacingai tapo graikas Stefanos Ntouskos.

Nuo pat starto M. Griškoniui nepavyko išsiveržti tarp lyderių, o į priekį pabėgo norvego Kjetilo Borcho ir dano Sverri Nielseno valtys.

Po pirmųjų 500 metrų M. Griškonis buvo šeštas ir jo pozicija nebepasikeitė iki finišo. Tuo tarpu kova dėl medalių buvo labai aštri.

Ties distancijos viduriu, 1000 metrų, į priekį išsiveržė graikas S. Ntouskos, iki šių olimpinių žaidynių neturėjęs jokių svarių tarptautinių laimėjimų.

Ties 1500 metrų riba graikas varžovus jau lenkė visu valties korpusu, o arši kova toliau vyko tarp trijų valčių, į priekį bandė veržtis 2016 m rungties olimpinis vicečempionas Damiras Martinas.

Finišo liniją graikas kirto pirmasis, antroje vietoje likusį norvegą K. Borchą aplenkdamas 1,21 sek. Tuo tarpu bronzos medalio savininką sprendė fotofinišas, o juo tapo D. Martinas, finiše daną S. Nielseną aplenkęs vos 0,15 sek.

Penktąją vietą užėmė ROK atletas Aleksandras Viazovkinas, o M. Griškonis finiše nuo čempiono atsiliko 17 sek.

24 metų graikas S. Ntouskos šių metų Europos čempionate liko ketvirtas, 2020 m. buvo penktas, o 2019 m. pasaulio čempionate nepateko į A finalą. Tiesa, tais pačiais metais pasaulio U-23 čempionate jis iškovojo sidabro apdovanojimą.

Graikijai S. Ntouskos iškovojo pirmąjį aukso medalį olimpinių žaidynių istorijoje.

Iki šio per savo karjerą M. Griškonis nebuvo patekęs į olimpinių žaidynių A finalą irkluodamas vienvietę. 2008 ir 2012 m. žaidynėse atletas iš kovos dėl medalių pasitraukė pusfinaliuose, o B finale užėmė antrąją vietą, bendroje įskaitoje likdamas 8-as. 2016-aisiais jau dvivietėje su Sauliumi Ritteriu pasipuošė sidabro apdovanojimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.