2021.07.30 07:38

Olimpinių žaidynių dienos įvykiai: zelandų bronza tenise, auksu pažymėtas pasaulio rekordas ir lietuvių pasirodymai

atnaujinta 17:26
LRT.lt2021.07.30 07:38

Penktadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse bus toliau dalinami medalių komplektai, startuos ir lietuviai.

Liepos 30 dieną iš viso bus išdalinti 21 medalių komplektas. Šiandien žaidynėse prie starto linijos stoja ir dešimt Lietuvos sportininkų.

LRT.lt kviečia kartu sekti liepos 30 dienos olimpinių žaidynių pulsą.

Svarbiausi dienos įvykiai

Bendroje medalių įskaitoje į pirmąją vietą šoktelėjo Kinija. Antroje vietoje rikiuojasi Japonija, treti lieka amerikiečiai.

Moterų futbolo turnyre paaiškėjo pusfinalio dalyvės. Dėl medalių kausis JAV, Kanados, Australijos ir Švedijos rinktinės.

*****

Vieni iš pirmųjų lengvosios atletikos medalių buvo išdalinti 10 km bėgimo rungtyje. Vyrų finale auksą iškovojo Etiopijos bėgikas Selemonas Barega (27 min. 43,22 sek.). Antras atbėgo Ugandos atstovas Joshua Cheptegei (27 min. 43,63 sek.), trečias – taip pat Ugandai atstovaujantis Jacobas Kiplimo (27 min. 43,88 sek.).

*****

Vyrų teniso dvejetų varžybų finale susigrūmė dvi Kroatijos tenisininkų poros – Nikola Mektičius su Mate Pavičiumi prieš Mariną Čiličių su Ivanu Dodigu. Pranašumą įrodė ir aukso medaliais pasidabino N. Mektičius su M Pavičiumi – 6:4, 3:6, 10:6.

*****

Pirmoji pasaulio raketė Novakas Džokovičius liks be olimpinio aukso vyrų teniso vienetų turnyre. Serbijos teniso žvaigždė pusfinalyje 6:1, 3:6, 1:6 nusileido vokiečiui Alexanderiui Zverevui (ATP-5) ir kovos tik dėl bronzos medalio.

Savo ruožtu A. Zverevas dėl aukso susikaus su rusu Karenu Chačanovu, kuris savo pusfinalyje 6:3, 6:3 pranoko ispaną Pablo Carreno-Bustą.

*****

Vyrų teniso dvejetų varžybose bronzos medaliais mažajame finale pasidabino zelandai Marcusas Daniellis ir Michaelas Venusas. Jie 7:6 (7:3), 6:2 pranoko amerikiečius Tennysą Sandgreną bei Austiną Krajiceką.

*****

Individualioje moterų šaudymo iš lanko rungtyje auksą laimėjo Pietų Korėjos šaulė An San. Sidabrą iškovojo rusė Elena Osipova, bronzą – italė Lucilla Boari.

*****

Kanojų slalomo vienvietės baidarės varžybose auksą iškovojo čekas Jiri Prskavecas. Sidabrą laimėjo slovakas Jakubas Grigaras, bronzą – vokietis Hannesas Aigneris.

*****

Mišrių dvejetų badmintono varžybose dėl aukso finale susigrūmė dvi Kinijos poros. Čempionais tapo Yilyu Wangas ir Huang Dongping. Sidabru turėjo tenkintis pasaulio čempionai Huangas Yaqiongas ir Siwei Zheng. Bronzą iškovojo japonai Yuta Watanabe ir Arisa Higashino.

*****

Moterų šuolių ant batato rungtyje dominavo Kinijos sportininkės – auksą iškovojo Xueying Zhu, o sidabras atiteko Lingling Liu. Bronzos medaliu pasidabino britė Bryony Page.

*****

Vyrų dviračių BMX lenktynes laimėjo aukso medaliu pasidabinęs olandas Niekas Kimmannas. Sidabrą iškovojo britas Kye Whyte`as, o bronzos medalis atiteko kolumbiečiui Carlosui Yepesui.

Moterų lenktynes laimėjo britė Bethany Shriever. Antrąją vietą iškovojo kolumbietė Mariana Pajon, trečiąją – Merel Smulders iš Nyderlandų.

*****

Moterų vienviečių valčių irklavimo A finale auksą iškovojo Naujosios Zelandijos atstovė Emma Twigg, finišavusi per 7 min. 13,97 sek. Sidabras atiteko rusei Hannai Prakatsen (7 min. 17,39 sek.), bronza – austrei Magdalenai Lobning (7 min. 19,72 sek.).

*****

Moterų aštuntvietės valties irklavimo finale triumfavo Kanados komanda (5 min. 59,13 sek.). Antrąją vietą užėmė Naujoji Zelandija (6 min 0,04 sek.), trečiąją – Kinija (6 min. 1,21 sek.).

*****

Vyrų aštuntvietės valties finale triumfavo Naujosios Zelandijos irkluotojai (5 min. 24,64 sek.). Sidabru pasidabino vokiečiai (5 min. 25,60 sek.), bronzos medaliais – britai (5 min. 25,73 sek.).

*****

Plaukimo baseine Tokijuje buvo išdalinti dar keturi medalių komplektai. Moterų 200 krūtine finale auksą iškovojo Pietų Afrikos plaukikė Tatjana Schoenmaker (2 min. 18,95 sek.), kuri tuo pačiu pagerino rungties pasaulio rekordą. Jai už nugaros liko amerikietės Lilly King (2 min. 19,92 sek.) ir Annie Lazor (2 min. 20,84 sek.).

*****

Vyrų 200 m plaukimo nugara finale triumfavo rusas Jevgenijus Rylovas (1 min. 53,27 sek.), pranokęs amerikietį Ryaną Murphy (1 min. 54,15 sek.) ir britą Luke`ą Greenbanką (1 min. 54,72 sek.).

*****

Moterų 100 m laisvu stiliumi finale dar vieną auksą iškovojo australė Emma McKeon (51,96 sek.). Ji finale pranoko Siobhan Bernadette Haughey (52,27 sek.) iš Honkongo ir savo kolegę iš Australijos Cate Campbell (52,52 sek.).

*****

Vyrų 200 m kompleksiniu stiliumi finale auksas atiteko kinui Shun Wang (1 min. 55 sek.). Sidabrą iškovojo britas Duncanas Scottas (1 min. 55,28 sek.), bronzą – šveicaras Jeremy Desplanches (1 min. 56,17 sek.).

Lietuvių rezultatai

Lietuvos plaukikai baigė pasirodymą Tokijo olimpinėse žaidynėse. 4x100 m kombinuotos estafetės pusfinalyje startavę mūsų šalies atletai savo plaukime užėmė septintąją vietą, tačiau po finišo buvo diskvalifikuoti ir liko be galutinės pozicijos.

*****

Tokijuje olimpinėse žaidynėse debiutavusi trišuolininkė, nacionalinė rekordininkė Diana Zagainova liko už finalo borto. 13,10 m nušokusi lietuvė savo atrankos grupėje užėmė 15-ąją vietą.

*****

Su olimpinėmis žaidynėmis taip pat atsisveikino buriuotoja Viktorija Andrulytė. Paskutiniuose plaukimuose lietuvė užėmė 33-ią ir 3-ią vietas. Galutinėje įskaitoje ji liko 25-a.

*****

Vienintelė Lietuvos dziudo imtynių atstovė Sandra Jablonskytė svorio kategorijos virš 78 kilogramų pirmoje kovoje įveikė kroatę Ivaną Maranič ir pateko į aštuntfinalį, tačiau jame patyrė pralaimėjimą ir baigė pasirodymą Tokijuje.

Aštuntfinalyje lietuvei šansų nepaliko prancūzė Romane Dicko.

*****

Į finalą šuolio į aukštį rungtyje nepateko Andrijus Glebauskas, įveikęs tik pradinį aukštį. Pirmoji kartelė A.Glebauskui sunkumų nesukėlė – jis pirmuoju bandymu įveikė 2,17 m. Tačiau 2,21 m kartelės trimis bandymais neįveikė ir baigė pasirodymą Tokijo olimpinėse žaidynėse.

*****

Sėkmingiausiai iš lengvaatlečių sekėsi Andriui Gudžiui, kuris disko metimo rungtyje į finalą prasibrovė parodęs antrą geriausią rezultatą tarp visų dalyvių. A. Gudžius startavo pirmoje atrankos grupėje kartu su sezono lyderiu ir rungties favoritu Danieliu Stahliu. Finalo riba buvo nustatyta ties 66 metrais, tačiau ją įveikė vienintelis D. Stahlis, pirmuoju savo bandymu švystelėjęs diską 66,12 m ir ramiai išėjęs ilsėtis.

A. Gudžiaus pirmasis bandymas irgi buvo panašus, tačiau šiek tiek trumpesnis – lietuvis diską metė 65,94 m. Vėliau Andrius rezultato nepagerino (65,07 / x). Vis dėlto nei pirmoje atrankos grupėje, nei antroje, kuri savo varžybas pradėjo po maždaug valandos, niekas nesugebėjo mesti disko toliau už A. Gudžių ir D. Stahlį.

*****

Be olimpinio medalio liko Mindaugas Griškonis, kuris vienviečių valčių irklavimo finale užėmė šeštąją vietą. Sportininkas A finale varžovų neaplenkė, tačiau vien patekimas į finalą yra geriausias rezultatas M. Griškonio karjeroje. Olimpiniu čempionu sensacingai tapo graikas Stefanos Ntouskos.