Sportas

2016.08.20 00:57

Olimpinėje penkiakovėje L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė – 31-a, I. Serapinaitė – 29-a

LRT.lt 2016.08.20 00:57

Olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir olimpinių žaidynių debiutantė Ieva Serapinaitė iš skirtingų pozicijų pradėjo antrąją, lemtingą varžybų dieną. Į kovą dėl medalio stojusiai olimpinei čempionei L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei nesėkmingai susiklostė jojimo rungtis – keturis kartus per kliūtį šokti atsisakęs žirgas Calgary Z palaidojo lietuvės viltis iškovoti medalį, tačiau penkiakovininkė tęsė kovą dėl kiek įmanoma aukštesnės vietos ir pagerino olimpinį kombinuoto bėgimo ir šaudymo rungties rekordą.

Paskutinėje, kombinuotoje bėgimo ir šaudymo, rungtyje L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė startavo nuo lyderės lenkės Oktawios Nowackos atsilikusi 5:54 min. I. Serapinaitė – 1:35 min. L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė pagerino olimpinį kombinuoto bėgimo ir šaudymo rungties rekordą, finišavo per 12 min. 1,01 sek., pelnė 579 taškus ir bendroje įskaitoje užėmė 31-ąją vietą (iš viso 1072 taškai). I. Serapinaitė bendroje įskaitoje užėmė 29-ąją vietą (1183 taškai).

I.Serapinaitė paskutinėje rungtyje surinko vos 431 tašką, bet bendroje įskaitoje liko 29-a.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/sportas/naujiena/kita/paklaikes-zirgas-nusinese-lauros-asadauskaites-medali-26-671463

Aukso medalį moterų penkiakovėje, netikėtai aplenkusi lenkę, iškovojo australė Chloe Esposito.

Konkūrinio jojimo rungtyje L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė liko su 0 taškų. I. Serpaninaitė, jojimo rungtyje numušusi penkias kliūtis ir surinkusi 35 baudos balus, gavo 265 taškus ir užėmė 26-ąją vietą. Po trijų rungčių
L. Asadauskaitė po trijų rungčių liko su tais pačiais 493 taškais ir smuktelėjo į 33-iąją vietą. I. Serapinaitė su 752 taškais bendroje įskaitoje yra 23-ia.

Papildome fechtavimo etape penktadienį L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė laimėjo dvi kovas ir pelnė du taškus. Lietuvos penkiakovininkė su 493 taškais bendroje įskaitoje užima 17-ąją vietą, o nė vienos pergalės nepelniusi I. Serapinaitė išliko 21-a (487 taškai).

Olimpinė čempionė 200 m atplaukė per 2:21.01 min ir savo plaukime buvo antra, bet bendroje įskaitoje vos 28-a. I. Serapinaitė savo plaukime liko paskutinė, 200 m nuplaukusi per 2:14.43 min. ir yra 10-a bendroje plaukimo rungties įskaitoje. Susumavus ketvirtadienio fechtavimo pagrindinių varžybų ir plaukimo rezultatus, L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė 18-ą vietą turnyrinėje lentelėje, jos jaunesnė kolegė – 21-ą.

Po ketvirtadienį vykusių fechtavimo pagrindinių varžybų L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė 11-ąją vietą (214 taškų), I. Serapinaitė – 25-ąją (190) tarp 36 penkiakovininkių.

Kaip vyksta

Penktadienį sportininkių laukia 200 m plaukimas laisvuoju stiliumi, papildoma fechtavimo rungtis, konkūrinis jojimas ir kombinuota rungtis – 3200 m bėgimas ir šaudymas.

Paskutinėje rungtyje pirma startuos daugiausia taškų turinti atletė. O kitos dalyvės išbėgs įkandin pagal atsilikimą – vienas taškas prilyginamas vienai sekundei, aiškina LTOK.

Svarbu jojimas

„Šioje sporto šakoje viskas priklauso nuo jojimo. Po plaukimo Laura kiek nusileis žemyn, bet nedaug, o jeigu gerai jos, galės kovoti dėl medalio. Šiandien viskas buvo gerai, bet likus penkioms kovoms laimėjo j tik vieną, o taip viskas būtų super“, – sakė olimpinės čempionės treneris Jevgenijus Kliosovas.

I. Serapinaitės treneris Artūras Kalininas tiki, jog jo auklėtinę aukštyn kilstelės plaukimo rungtis: „Jei Ieva parodys rezultatą, kurį buvo pasiekusi šiame baseine, turėtų neblogai papildyti taškų sąskaitą. Rytoj dar bus fechtavimo bonuso etapas. Viskas priklausys nuo to, kiek ji pati jausis psichologiškai kovingai. Paprastai Ieva gerai fechtuojasi, tačiau šiandien matyt jai įtaką padarė aplinka. Aišku, daug priklauso nuo jojimo. Kliūtys gana aukštos, 1 m 20 cm. Matėme, kad žirgai yra geri, tačiau jais joja tikri jojikai, ne penkiakovininkai. Matysime, kokį žirgą gausime burtų kelių. Dauguma yra ramūs, šokantys, nėra tokių, kad labai lėktų. Na o bėgime ir šaudyme, tikiuosi, kovosime iš paskutiniųjų.“

Plaukimo varžybose, jei sportininkė įveikia distanciją per 2 min. 30 sek., gauna 250 taškų. Už kiekvieną šį laiką viršijantį trečdalį sekundės atimama po tašką, o jei plaukiama greičiau nei per 2 min. 30 sek., trečdalis sekundės įdeda tašką į taupyklę.

Papildomame fechtavimo etape sportininkė, pirmą dieną užėmusi 36-ąją vietą, varžysis su 35-oje pozicijoje esančia penkiakovininke. Nugalėtoja rungsis su 34-oje vietoje esančia atlete ir t.t. Už kiekvieną pergalę skiriama po tašką. Pirmosios dienos lyderė gali pelnyti daugiausia tašką.

Jojimo rungtyje reikia įveikti 350–400 m ilgio trasą su 12 kliūčių. Jei trasa įveikiama per nustatytą laiko limitą ir be klaidų, skiriama 300 taškų. O už kiekvieną numestą kliūtį ar viršytą laiko limitą taškų mažėja.

Paskutinėje, kombinuotoje rungtyje, bėgamos keturios atkarpos po 800 m, o tarp jų lazeriniu pistoletu penkis kartus reikia pataikyti į taikinį. Šūvių serijai skiriama 50 sek. Tad net visus kartus į taikinį nepataikiusi sportininkė ištiksėjus 50 sek. gali tęsti bėgimą.