Sportas

2021.07.29 17:36

10 Nigerijos sportininkų nušalinti nuo olimpinių žaidynių

LRT.lt2021.07.29 17:36

Trečiadienį buvo pranešta, kad net 20 lengvaatlečių iš septynių šalių negalės dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Net pusė iš jų yra Nigerijos sportininkai.

Šiems atletams neleista startuoti Japonijoje, nes iki olimpinių žaidynių jiems nebuvo atliktas minimalus reikalaujamas kiekis dopingo kontrolės testų.

Be Nigerijos lengvaatlečių startuoti negalės po tris Ukrainos ir Baltarusijos atstovus, taip pat po vieną sportininką iš Maroko ir Etiopijos. Dar du Kenijos lengvaatlečiai buvo nušalinti, tačiau juos spėta pakeisti kitais sportininkais.

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) šias šalis yra įtraukusi į juodąjį sąrašą, kurios dažniausiai susitepa dopingo šešėliu. Į šį sąrašą dar patenka Bahreinas, tačiau visiems šios šalies lengvaatlečiams buvo leista startuoti.

Skelbiama, kad šių šalių sportininkai per dešimt mėnesių iki olimpinių žaidynių turėjo bent tris kartus būti patikrinti dopingo kontrolės ne varžybų metu. Tarp testų privaloma minimali trijų savaičių pertrauka.

LRT.lt primena, kad Rusijai taikomi kiti reikalavimai. Šios šalies sportininkai Tokijo olimpinėse žaidynėse varžosi po Rusijos tautinio olimpinio komiteto vėliava, o lengvojoje atletikoje leista startuoti tik 10 rusų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.