Sportas

2021.07.29 17:49

Krepšinyje olimpinį auksą iškovoję latviai ramina: Lietuva vis dar yra tikroji krepšinio šalis

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt iš Tokijo2021.07.29 17:49

Kol Lietuva dar tik laukia pirmojo medalio Tokijuje, Estija ir Latvija jau pasidabino auksu. Estams pirmą aukso medalį nuo Gerdo Kanterio triumfo Pekine padovanojo moterų fechtavimosi su špagomis rinktinė. Latviams po 8 metų pertraukos auksą iškovojo krepšinio trijulių rinktinė. Tokijuje dirbantys Estijos ir Latvijos žurnalistai tiki, kad savojo medalio sulauksime ir mes.

Latvijos trijulių krepšinio rinktinė užkirto kelią į olimpines žaidynes Lietuvai, bet Tokijuje buvo stipriausia ir atnešė kaimynams aukso medalius. Finale jie nugalėjo Rusijos olimpinio komiteto komandą. Latvijos DELFI žurnalistas Uldis Strautmanis teigė, kad Latvijai šio medalio reikėjo kaip oro.

„Rio de Žaneire mes likome be medalių. Žiemos žaidynėse Pjongčange iškojovome tik vieną. Tai buvo didelė nesėkmė visam Latvijos sportui. Mes praradome tikėjimą savimi, bet dabar, po šio aukso medalio, mes jaučiamės daug geriau. Atletai irgi išsilaisvino nuo spaudimo”, – džiaugėsi trečiose olimpinėse žaidynėse dirbantis žurnalistas.

Latvijos penketų krepšinio rinktinė nepateko ne tik į olimpines žaidynes, bet ir į Europos čempionatą. Olimpinis auksas trijulių krepšinyje – saldi kompensacija, bet krepšinio lyderių Baltijos pakrantėje tai nekeičia, įsitikinęs U.Strautmanis.

„Negalime sakyti, kad dabar jau Latvija yra geriausia Baltijos šalyse krepšinyje. Lietuva visada bus krepšinio šalis. Mes juokaujame, kad mes laimime tik naujose olimpinių žaidynių rungtyse. Pirma BMX dviračiuose, o dabar trijulių krepšinyje. Tačiau mes suprantame, kiek daug lietuviams reiškia krepšinis. Tai pati populiariausia sporto šaka jūsų šalyje. Jūs vis dar krepšinio šalis”, – įsitikinęs žurnalistas.

Latviai iš tiesų puikiai išnaudoja naujas madas olimpinėse žaidynėse. Tokijuje tapo pirmaisiais olimpiniais čempionais trijulių krepšinyje, o 2008 metais Maris Štrombergas laimėjo auksą pirmą kartą surengtose BMX dviračių varžybose.

Aukso medalį Tokijuje jau turi ir Estijos delegacija. Talino oro uoste triukšmingai buvo sutikta moterų fechtavimosi su špagomis rinktinė. Aukso medalio olimpinėse žaidynėse estai laukė net 13 metų. Rio de Žaneire jie tenkinosi vienu bronzos medaliu irklavime.

„Estijos žmonėms tai buvo labai džiugi diena, šio medalio mes laukėme labai ilgai. Rio de Žaneire ši komanda buvo ketvirta . Šiais metais jos visos buvo lygaus pajėgumo. Individualios varžybos parodė, kad visos merginos geros formos ir gali laimėti. Visi to laukė ir mums pavyko. Emocijos didžiulės. Vakar vakare merginos atskrido į Taliną, buvo didžiulė šventė oro uoste. Tai visai Estijai labai svarbus įvykis“, - šypsojosi Estijos DELFI žurnalistas Peepas Pahvas.

Bronzos medalį Estijai Japonijoje taip pat iškovojo individualiose varžybose pasirodžiusi fechtuotoja Katrina Lehis.

Estas prognozuoja, kad Lietuva atsigriebs disko metime: „Jūs galite tikėtis medalio. Šį sezoną Andriaus Gudžiaus forma gera.“

Latvijai Japonijoje atstovauja 33, Estijai – 34 atletai. Lietuvos olimpiečių rinktinę sudaro 41 sportininkas. Kol kas aukščiausia Tokijo olimpinėse žaidynėse lietuvių pasiekta vieta yra ketvirta. Irkluotojos Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė liko per žingsnį nuo medalio porinių dviviečių finale.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.