Sportas

2016.08.19 15:31

B. Virbalytė prieš antrą olimpinį startą labiausiai bijo negailestingo Rio karščio

Paulius Cubera, 15min.lt 2016.08.19 15:31

Brigita Virbalytė-Dimšienė rengiasi antrosioms savo olimpinėms žaidynėms karjeroje. Sportinio ėjimo atstovė teigia, kad olimpinis medalis būtų stebuklas, tačiau nežada pasitenkinti Londone iškovota 26-ąją vieta.  

– Koks įspūdis antrose jūsų olimpinėse žaidynėse?

– Įspūdis tikrai prastesnis nei Londone. Britai padarė, kiek reikėjo – pasistengta buvo visur. Čia visi tie niuansai, kurie jau aprašyti, ir yra. Bet aš pritarčiau Mantui Kalniečiui, kuris sakė, kad atvažiavęs į olimpines žaidynes galėtų gyventi ir palapinėje. Čia tikrai nereikia tikėtis penkių žvaigždučių viešbučio.

Prieš žaidynes nuotaika būna svyruojanti. Pradedi laukti kur kas anksčiau nei paprasti žmonės – trys–keturi mėnesiai prieš žaidynes kaupiesi, kad tai bus svarbiausias sezono ir ketverių metų startas. Tačiau atvykusi į kaimelį supratau, kad jau liko nebedaug ir nurimau – čia visi tokie atsipalaidavę.

– Kodėl į Rio atvykote tik likus kelioms dienoms iki starto?

– Aštuonias dienas treniravomės Lisabonoje, kur buvo 37 ir daugiau laipsnių karštis. Ten gyvena buvusi mūsų ėjikė Kristina Saltanovič, kuri mus labai globojo. Aklimatizacija temperatūrai buvo ten. Galbūt čia truputį drėgniau, bet ir laiko dvi valandos atsimetė.

– Kokią vietą tikitės užimti? Kokiu rezultatu būtumėte patenkinta?

– Sportininkas kelias dienas iki varžybų labiausiai nenori kalbėti apie konkrečius tikslus ir vietas. Sakyčiau, kad reikia iškovoti federacijos man iškeltą tikslą – 8–16 vieta. 16-ukas tikrai mane tenkintų. Galbūt kažkas ketverius metus kažkur simuliavo, kažką praleido, bet olimpinėse žaidynėse visos yra pačios geriausios formos. Mūsų startuos net 80-imt – to nebuvo nei olimpinėse žaidynėse, nei pasaulio čempionatuose. Lygis aukštas, jis vis kyla. Londono 26-oji vieta tikrai šiai dienai manęs netenkina.

– Septinta, aštunta vietos – juk tai visai šalia podiumo. Ko reikia, norint ant jo užlipti?

– Sportinis ėjimas nėra ta sporto šaka, kur tiesiog gali iššauti. Gal aš pernai į aštuntuką įšoviau, o podiumas beveik visada yra užimtas. Jei kažkas į jį įsibrauna – tai būna stebuklų stebuklas. Pirmosios tikrai bus kinės, nebent teisėjai kažkaip pakoreguotų. Asmeninis rezultatas turėtų smarkiai pakilti. Iš tikrųjų, būtų super būti šalia jo. Nežinau kodėl, bet mano 10-ies kilometrų rezultatas yra aukšto lygio, o ištempti 20-imt vis kažko pritrūksta.

– Ar labai gąsdina Rio oro sąlygos?

– Tai vienas svarbiausių faktorių sportiniame ėjime. Aš visada sakiau, kad nekenčiu karščio, nors man dabar kolegos nebeleido to sakyti, kai Pekine pasaulio čempionate finišavau septinta. Kai lygis pakilo, mano meistriškumas pakilo, gal lengviau adaptuotis. Karštis atsiliepia ne tiek pozicijai, kiek rezultatui.

Maratone mūsų merginos tikrai buvo pajėgios parodyti asmeninius rezultatus, bet negalėjo to padaryti dėl oro. Tai velniškai sunku, neįsivaizduoju, kaip vyrams eiti 50 km. Bus žvėriškai sunku.