Sportas

2021.07.29 20:02

Mindaugo Griškonio varžovai finale – pasaulio čempionas, olimpiniai prizininkai ir talentingas graikas

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.29 20:02

Labai ankstų penktadienio rytą, 3:45 val. Lietuvos laiku, Mindaugas Griškonis kausis dėl olimpinio apdovanojimo Tokijo irklavimo kanale. LRT.lt apžvelgia, su kokiais varžovais lietuviui teks lenktyniauti.

Įdomu tai, kad A finale besikaunančio dėl medalių neišvysime pasaulio čempiono ir prieš olimpines žaidynes favoritu laikyto vokiečio Oliverio Zeidlerio. Jis antrajame pusfinalio plaukime liko ketvirtas ir varžysis tik B finale.

Tačiau ir be jų lietuviui rimtų varžovų kanale tikrai netrūks.

Visų pirma reikia paminėti su M. Griškoniu pirmajame pusfinalyje besivaržiusius kroatą Damirą Martiną ir norvegą Kjetilą Borchą.

35-erių M. Griškonis bus vyriausias finalo dalyvis, o jam patirtimi ir amžiumi mažiausiai nusileidžia būtent kroatas, kuriam – 33-eji.

Įdomu, kad D. Martinas visą karjerą nuolat keitė valtis – Europos čempionatuose net 4 iš 5 jo iškovotų medalių yra vienvietėje (2 aukso, 2 sidabro), o pasaulio čempionatuose visi 3 medaliai (2 aukso, 1 bronzos) iškovoti keturvietėje.

D. Martinas jau dukart yra tapęs ir olimpiniu čempionu – 2012 m. iškovojo sidabrą keturvietėje, o 2016 m. pasiekimą pakartojo jau irkluodamas vienas. Tiesa, 2017 ir 2019 m. pasaulio čempionatuose jis abu kartus liko ketvirtas.

Be kroato ir lietuvio iš šio finalo dalyvių olimpinį medalį savo apdovanojimų kolekcijoje turi tik 31-erių K. Borchas. Rio žaidynėse jis su porininku Olafu Tufte užėmė trečiąją vietą dviviečių varžybose, nusileisdami būtent mūsiškių įgulai.

Tačiau norvegas yra patyręs ir vienvietėje, 2018 m. šioje klasėje tapo pasaulio čempionu, o 2019 m. iškovojo bronzos apdovanojimą.

Danas Sverri Nielsenas jau yra 27-erių, tačiau dar prieš pora metų tarptautiniame irklavimo pasaulyje buvo mažai žinomas. Farerų salose gimęs ir augęs sportininkas 2019 m. pasaulio čempionate iškovojo sidabrą, 2020 m. Europos čempionate užsikabino aukso medalį, o šiemet – sidabro.

Būtent šį ketvertuką – M. Griškonį, S. Nielseną, K. Borchą ir D. Martiną – galime vadinti ryškiausiais finalinio starto favoritais.

Pastaraisiais metais šis ketvertas ne kartą varžėsi tarpusavyje ir tenka konstatuoti, kad būtent M. Griškonis dažniau likdavo už savo varžovų.

Paskutinį kartą M. Griškonį tarptautinėse varžybose matėme gegužės 23 d. pasaulio taurės II etape, kur A finale jis liko ketvirtas po jau minėto vokiečio O. Zeidlerio, S. Nielseno ir K. Borcho. Lygiai tokia pačia tvarka visas šis ketvertukas buvo išsirikiavęs ir 2019 m. pasaulio čempionate.

III pasaulio taurės etape, kuris jau vyko birželio pradžioje, M. Griškonio nebuvo, o nugalėjo jame danas S. Nielsenas, aplenkęs O. Zeidlerį ir D. Martiną.

Žinoma, kitų dviejų finalo dalyvių irgi pamiršti negalima. Tai rusas Aleksandras Viazovkinas ir graikas Stefanos Ntouskos, laimėjęs antrąjį pusfinalio plaukimą.

Rusas į olimpines žaidynes pateko gegužės 16 dieną, kai laimėjo olimpinė atrankos regatą – nuo to laiko tarptautinėse varžybose jis nebestartavo. Balandžio pradžioje pirmoje atrankos į olimpines žaidynes regatoje jis savo tikslo nepasiekė, finale nusileidęs būtent S. Ntouskui.

Rimtesnių laimėjimų tarptautinėje arenoje 24 metų rusas dar neturi nei vienvietėje, nei keturvietėje, kurios varžydavosi anksčiau.

24 metų graikas S. Ntouskos šių metų Europos čempionate liko ketvirtas, 2020 m. buvo penktas, o 2019 m. pasaulio čempionate nepateko į A finalą. Tiesa, tais pačiais metais pasaulio U-23 čempionate jis iškovojo sidabro apdovanojimą. Tai vis dar kylanti Graikijos irklavimo žvaigždė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.