Sportas

2021.07.29 11:21

Juozas Bernotas baigė savo pasirodymą Tokijo žaidynėse

atnaujinta komentaru 13.05
LRT.lt2021.07.29 11:21

Savo pasirodymą Tokijo olimpinėse žaidynėse baigė burlentininkas Juozas Bernotas, kuriam po 12-os etapų nepavyko prasibrauti į tolimesnę kovą dėl medalių.

32-ejų sportininkas trečiadienį RS:X klasėje varžėsi 10, 11 ir 12 etapuose.

10-ajame etape J. Bernotas užėmė 12-ą vietą ir nuo lyderio atsiliko 2:26 min.

11-ajame plaukime lietuvis liko 14-as ir nuo lyderio atsiliko 1:48 min. Po 11-os plaukimų J. Bernotas bendroje įskaitoje rikiavosi 16-oje vietoje.

Paskutiniajame 12-ame plaukime J. Bernotas kovėsi iš paskutiniųjų. Pradėjęs 9-oje vietoje lietuvis išlaikė poziciją, o tuomet šoktelėjo ir į 5-a vietą, kurioje ir baigė paskutinį plaukimą.

Bendroje įskaitoje J. Bernotas, deja, liko 15-oje vietoje su 145 baudos taškais.

Geriausiai po 12-os plaukimų pasirodė Nyderlandų sportininkas Kiranas Badloe, kuris turi 33 baudos taškus.

10 geriausių sportininkų po 12 plaukimų toliau tęs kovas dėl medalių Tokijo žaidynėse.

„Iš pradžių varžybų sąlygos buvo labai nepalankios, nepaisant to, neblogai plaukiau, gal net geriau, nei paprastai tokiomis sąlygomis. O šiandien sąlygos buvo labai palankios, nepadariau didesnių klaidų, todėl tokį rezultatą ir pasiekiau. Jei visas žaidynes būtų buvusios tokios sąlygos, kaip šiandien 0 stiprus, bet ne pernelyg, vėjas, olimpinės žaidynės galėjo susiklostyti visai kitaip. Bet vertinant pagal tai, kokios buvo sąlygos ir kaip viskas sekėsi, tai pasirodymą vertinu labai gerai ir manau, kad išspaudėme maksimumą”, – olimpines žaidynes apibendrino LTOK.lt cituojamas J.Bernotas.

Į Lietuvą sportininkas kartu su jį treniruojančiu tėvu Gintautu Bernotu iš Enošimos salos, kur vyksta buriavimo varžybos, iškeliaus tik rugpjūčio 3 d, rašoma LTOK.lt. „Teks palūkėti, nes rytoj laukia laisva diena, o poryt vyks medalių lenktynės, į kurias tikėjomės patekti. Ir dar skaičiavome vieną rezervinę dieną, kurios neprireikė. Todėl bilietas ir buvo pirktas rugpjūčio 3 dienai”, – paaiškino burlentininkas.

Tad kol grįš į Lietuvą, su Kaune likusia žmona Gilija ir sūnumi viesulu, kuriam vakar sukako devyni mėnesiai, bendrauja virtualiai.

Olimpinėmis žaidynėmis J.Bernoto sezonas nesibaigė: „Šiemet dar laukia „Raceboard“ klasės pasaulio čempionatas. O po to reikės visą dėmesį skirti burlentėms ant povandeninių sparnų, nes jomis bus lenktyniaujama 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Nereikės pradėti nuo nulio, jau esu dalyvavęs varžybose. Rudenį nusimato šios klasės Europos čempionatas.“

Tai buvo jau trečiosios olimpinės žaidynės J.Bernoto karjeroje. 2012 m. Londone jis iškovojo 12-ąją vietą, o 2016 m. Rio de Žaneire užėmė 26-ąją poziciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.