Sportas

2021.07.29 06:02

Griškonį pagyręs treneris Keblys: finale bet kuris gali būti čempionas, bet kuris – paskutinis

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.29 06:02

Mindaugas Griškonis ketvirtadienį pasiekė savo – pateko į vienviečių valčių olimpinį finalą ir penktadienį kovos dėl medalių. Treneris Kęstutis Keblys sako, kad finalas bus neprognozuojamas, nes visas jo šešetas yra lygiai pajėgūs sportininkai.

Trečiadienio ryte M. Griškonis savo pusfinalyje finišavo trečias, su saugiu beveik 5 sek. barjeru nuo artimiausio varžovo ir pasiekė pirmąjį karjeroje olimpinį finalą plaukiant vienviete. 2008 ir 2012 m. žaidynėse M. Griškonis suklupo pusfinaliuose.

Tokia įvykių eiga irklavimo trenerio K. Keblio nė kiek nenustebino: „Nustebinti nenustebino, tikėjomės finalo, kaip ne kartą esu sakęs – finale viskas iš naujo. Tikrai klostosi įdomiai, antrajame pusfinalyje pasaulio čempionas ir pastarųjų 2–3 metų lyderis Oliveris Zeidleris liko už finalo ribos, nors tai buvo galima šiek tiek prognozuoti dėl bangų. Šiaip Mindaugo startą vertinam gerai.“

Kartu su M. Griškoniu pusfinalyje varžėsi 2016 m. šios rungties olimpinis vicečempionas kroatas Damiras Martinas, lietuvį aplenkęs 0,63 sek. Pirmą vietą lietuvio pusfinalyje užėmė norvegas Kjetilas Borschas, su porininku Rio žaidynėse laimėjęs bronzą dvivietėse.

Treneris K. Keblys teigė, kad finalas bus neprognozuojamas.

„Džiugiai jaučiasi, nebuvo lengva, bet kažko ypatingo, kad būtų labai pavargęs ar išsikrovęs, nemačiau. Žiūrint laikus, abu pusfinaliai buvo 2–3 sek. skirtumu, tad labai negalima prognozuoti, kaip klostysis finalas. Bet kuris iš šių šešių gali tapti čempionu, bet kuris gali būti šeštas“, – kalbėjo K. Keblys.

Trečiadienio rytą Tokijo irklavimo kanale ir toliau pūtė gana stiprus vėjas, kai kada bangos atrodė kiek net per didelės irklavimo sportui. Antradienį čia viena įgula iškrito iš valties, kita – vos neatsitrenkė į varžovus.

„Jam bangos nemaišo – sakykime, taip. Jis pakankamai laisvas irkluotojas. Jeigu tik būna kietesnis, labiau susikaustęs sportininkas, tokiam kuo didesnės bangos, kuo sunkesnės oro sąlygos – tuo blogiau. Čia bangos yra ir labai gūsingas vėjas, bet mes Trakuose turime gerą poligoną, kur galim treniruotis bangoms“, – oro sąlygų nesureikšmino treneris K. Keblys.

Šios rungties finalas penktadienį vyks 9:45 val. vietos (3:45 val. Lietuvos) laiku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.