2021.07.29 05:12

Mindaugas Griškonis Tokijuje kovos dėl medalio – irkluotojas pasiekė finalą

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.29 05:12

Mindaugas Griškonis pagaliau pralaužė olimpinių žaidynių finalo prakeiksmą. Dukart žaidynėse kaip vienvietininkas dalyvavęs ir abusyk į finalę nepatekęs irkluotojas ketvirtadienio rytą Tokijuje pasiekė A finalą ir penktadienį kovos dėl medalio.

Vienvietininkas Mindaugas Griškonis pirmajame rungties pusfinalyje varžėsi su dviem olimpiniais prizininkais ir liko už jų, tačiau trečios vietos mūsiškiui pakako, kad patektų į penktadienį anksti ryte Lietuvos laiku vyksiantį A finalą.

Po 1000 metrų tik penktoje vietoje yręsis olimpinis vicečempionas kur kas galingiau įveikė antrąją distancijos dalį ir užėmė trečiąją vietą, nuo lyderio norvego Kjetilo Borscho atsilikęs 2,98 sek. Antrąją vietą plaukime užėmė 2016 m. šios rungties olimpinis vicečempionas kroatas Damiras Martinas, lietuvį aplenkęs 0,63 sek.

M. Griškonį ir ketvirtoje vietoje finišavusį italą jau skyrė beveik 5 sekundės.

Šios rungties finalas penktadienį vyks 9:45 val. vietos (3:45 val. Lietuvos) laiku. Tai bus pirmasis vienviečių rungties olimpinis finalas M. Griškonio karjeroje.

Atletas tiek Pekino, tiek Londono žaidynėse suklupo pusfinaliuose ir vėliau B finaluose užėmė antrąsias vietas, taip bendroje įskaitoje likdamas aštuntas. Rio žaidynėse M. Griškonis su Sauliumi Ritteriu jau iškovojo dviviečių valčių varžybų bronzą.