2021.07.29 06:51

Tokijo olimpinės žaidynės: svarbiausi įvykiai ir lietuvių rezultatai

atnaujinta 17.40
LRT.lt2021.07.29 06:51

Ketvirtadienį, liepos 29-ąją dieną, Tokijo olimpinėse žaidynėse bus toliau dalinami medalių komplektai, startuos ir lietuviai.

Ketvirtadienį iš viso paaiškės 17 naujų olimpinių čempionų.

Šiandien žaidynėse kovos trys Lietuvos sportininkai: irkluotojas Mindaugas Griškonis ir buriuotojai Viktorija Andrulytė bei Juozas Bernotas.

LRT.lt kviečia kartu sekti liepos 29 dienos olimpinių žaidynių pulsą.

Įdomiausi ir svarbiausi dienos įvykiai

Sportinės gimnastikos daugiakovės rungtyje olimpine čempione tapo amerikietė Sunisa Lee. Sidabras atiteko brazilei Rebecai Andradei, o bronza – rusei Angelinai Molnikovai.

******

Ispanijos krepšinio rinktinė Tokijo olimpinėse žaidynėse pratęsė pergalingą žygį.

C grupės rungtynėse ispanai (2-0) 81:71 (20:25, 20:9, 21:19, 20:18) nugalėjo Argentinos (0-2) krepšininkus.

******

Moterų fechtavimo rapyra komandiniame finale nugalėjo Rusijos olimpinio komiteto fechtuotojos, kurios įveikė prancūzes. Bronzos medalis atiteko italėms.

*****

Vyrų dziudo svorio kategorijos iki 100 kg aukso medalį iškovojo japonas Aaronas Wolfas, kuris įveikė Pietų Korėjos imtynininką Guhamą Cho. Bronzos medalius iškovojo portugalas Jorge Fonseca ir ROK (Rusijos olimpinio komiteto) sportininkas Nijazas Iljasovas.

Moterų dziudo svorio kategorijos iki 78 kg olimpine čempione tapo japonė Shori Hamada, kuri finale įveikė prancūzę Madeleine Malonga. Bronzos medaliais pasidabino vokietė Anna-Maria Wagner ir brazilė Mayra Aguiar.

*****

Moterų kanojų slalomo finale aukso medalį iškovojo australė Jessica Fox, sidabras atiteko britei Mallory Franklin, o bronza - vokietei Andreai Herzog.

*****

Šaudymo tranšėjinėje aikštelėje vyrų finale pergalę pasiekė čekas Jiri Liptakas, kuris nors ir surinko vienodą taškų skaičių su kitu tautiečiu Davidu Kostelecky, bet iškovojo aukso medalį ir pagerino olimpinį rekordą. Bronza atiteko britui Matthew Coward-Holley.

*****

Šaudymo tranšėjinėje aikštelėje moterų finale aukso medalį iškovojo slovakė Zuzana Rehak-Štefečekova, kuri surinko 43 taškus ir pasiekė naują olimpinį rekordą. Sidabras atiteko amerikietei Kayle Browning, o bronzos medalį ir pirmąjį olimpinį medalį savo šalies istorijoje iškovojo San Marino sportininkė Alessandra Perilli.

*****

Olimpiniame irklavimo kanale buvo pasidalinti 4 medalių komplektai.

Vyrų pavienės dvivietės finale triumfavo Kroatijos irkluotojai broliai, sidabras atiteko rumunams, o bronza pasidabino danai.

Moterų pavienės dvivietės finale auksą iškovojo Naujosios Zelandijos irkluotojos, sidabras atiteko ROK sportininkėms, o bronzą užsikabino kanadietės.

Lengvųjų vyrų porinių dviviečių finale auksą užsikabino airiai, sidabras atiteko vokiečiams, o bronza - italams. Airijai tai buvo pirmasis olimpinis auksas irklavime.

Moterų analogiškos rungties finale triumfavo italės, antroje vietoje liko prancūzės, o bronza atiteko Nyderlandų atstovėms.

*****

Ketvirtadienį olimpiniame baseine buvo išdalinti 5 medalių komplektai.

Moterų 4x 200 m laisvo stiliaus estafetės finale krito visi įmanomi rekordai. Trasoje triumfavo kinės, kurios distanciją įveikė per 7 min. ir 40,33 sek. ir pagerino pasaulio rekordą, antroje vietoje liko amerikietės, kurios finišavo per 7 min. ir 40,73 sek. ir pagerino Amerikų rekordą. Trečioje vietoje liko australės, kurios distanciją įveikė per 7 min. ir 41,29 sek. ir pagerino Okeanijos rekordą.

Vyrų 100 m plaukimo laisvu stiliumi finale auksą iškovojo Caelebas Dresselas, kuris finišavo per 47,02 sek. ir pagerino olimpinį rekordą. Sidabrą iškovojo australas Kyle`as Chalmersas, o bronza pasidabino Rusijos olimpinio komiteto plaukikas Klimentas Kolesnikovas.

Moterų 200 m plaukimo peteliške rungtyje finalo nugalėtoja tapo kinė Yufei Zhang, kuri distanciją įveikė per 2 min. ir 3,86 sek. ir pagerino olimpinį rekordą. Antroje vietoje liko amerikietė Regan Smith, trečioje - kita amerikietė Hali Flickinger.

Vyrų 200 m plaukimo krūtine finale triumfavo australas Izaacas Stubblety-Cookas, kuris finišavo per 2 min. ir 6,38 sek. ir pagerino olimpinį rekordą. Antroje vietoje liko Nyderlandų plaukikas Arno Kamminga, o bronza atiteko suomiui Matti Mattsonui.

Vyrų 800 m plaukimo laisvu stiliumi finale triumfavo amerikietis Robertas Finke, sidabras atitieko italui Gregorio Paltrinieri, o bronza pasidabino ukrainietis Mykhailas Romančuk.

Lietuvių rezultatai

Savo pasirodymą Tokijo olimpinėse žaidynėse baigė burlentininkas Juozas Bernotas, kuriam po 12-os etapų nepavyko prasibrauti į tolimesnę kovą dėl medalių. Po 12-os plaukimų lietuvis bendroje įskaitoje liko 15-oje vietoje ir nepateko tarp 10-ies atletų, kurie tęs kovą dėl medalių.

*****

Ketvirtadienį Japonijos vandenyse tęsėsi moterų „Laser Radial“ jachtų klasės varžybos, kuriose sportininkės turėjo įveikti po du plaukimus. Viktorija Andrulytė po 8-ių plaukimų lieka 26-oje vietoje.

*****

Vienvietininkas Mindaugas Griškonis pirmajame rungties pusfinalyje varžėsi su dviem olimpiniais prizininkais ir liko už jų, tačiau trečios vietos mūsiškiui pakako, kad patektų į penktadienį anksti ryte Lietuvos laiku vyksiantį A finalą.

Po 1000 metrų tik penktoje vietoje yręsis olimpinis vicečempionas kur kas galingiau įveikė antrąją distancijos dalį ir užėmė trečiąją vietą, nuo lyderio norvego Kjetilo Borscho atsilikęs 2,98 sek. Antrąją vietą plaukime užėmė 2016 m. šios rungties olimpinis vicečempionas kroatas Damiras Martinas, lietuvį aplenkęs 0,63 sek.

Šios rungties finalas penktadienį vyks 9:45 val. vietos (3:45 val. Lietuvos) laiku. Tai bus pirmasis vienviečių rungties olimpinis finalas M. Griškonio karjeroje.