Sportas

2021.07.28 15:14

Silpną vietą pripažinęs Danas Rapšys prašė palaikymo irkluotojoms: ketvirta vieta yra skaudesnė nei aštunta

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt iš Tokijo2021.07.28 15:14

Danas Rapšys po nesėkmingai susiklosčiusio plaukimo 200 metrų laisvuoju stiliumi finalo atsipalaidavo 200 metrų kompleksiniu būdu atrankoje. 33 vietą bendroje įskaitoje užėmęs plaukikas pripažino, kad silpniausias jo plaukimas – krūtine.

„Nusiteikimas šiai rungčiai buvo tas, kad nesvarbu, koks bus rezultatas, bet svarbiausia yra atlikti visą plaukimą. Žinau, kad mano plaukimas krūtine yra gana silpnas, norėjau pasistengti ir jį nuplaukti kuo greičiau.“

Laisvuoju stiliumi plaukimo specialistas kitais būdais treniruotėse beveik neplaukia, bet jam priklauso 200 metrų kompleksiniu būdu rungties Lietuvos rekordas – 1:59,19 min. Olimpinėse žaidynėse jis atsiliko, finišavęs per 1:59,9 min.

„Pažiūrėsiu, kiek patobulėjau, nes paskutinį kartą tą nuotolį plaukiau prieš dvejus metus. Džiaugiuosi, kad esu netoli, ir manau, kad jei dar porą kartų galėčiau perplaukti, būtų geriau. Matosi, kad tie, kurie yra šios rungties asai, puikiai plaukia ir atrankoje. Treniruotėse kitais būdais plaukiu labai mažai. Realiai visai neplaukiu. Visą laiką treniruojiesi tik savo rungčiai, ištvermei ir jėgai“, – aiškino geros nuotaikos nepraradęs Danas.

Jeigu patobulintų plaukimą krūtine, 26-erių plaukikas neatmeta galimybės pakelti šią rungtį savo prioritetų sąraše, bet tam reiktų nemažai darbo: „Reiktų plaukti tą etapą bent dviem sekundėmis greičiau, tada būtų kitas rezultatas. Ateityje matysime.“

Trečioje rungtyje Tokijuje startavęs panevėžietis teigė, kad didelio nuovargio nejaučia, bet grįžęs namo analizuos padarytas klaidas: „Reiks peržiūrėti visą praėjusių metų planą. Reikia išanalizuoti, kodėl tie 50 metrų nebuvo pakankamai greiti, gal tuo metu nejaučiau vandens pakankamai. Kai grįšime namo, turėsime daug laiko viską išanalizuoti ir viską papasakoti ir žurnalistams.“

D. Rapšys dar dalyvaus estafetėje 4 po 100 metrų kombinuotu būdu kartu su Andriumi Šidlausku, Deividu Margevičiumi ir Simonu Biliu.

„Įdomu, kad esame viena iš mažiausių valstybių olimpinėse žaidynėse ir turime tuos keturis plaukikus, kurie yra vieninteliai savo būdo asai. Jeigu bent vienas iškrenta, mes nebeturime estafetės. Kalbėjau su italu. Pas juos nėra problemos – jeigu vienas blogai jaučiasi, tiesiog kitą pastato. Yra labai didelė šeima ir iš jos gali bet kurį žmogų įdėti. O pas mus nėra pasirinkimo.

Jeigu esi pavargęs, vis tiek turėsi plaukti ir atiduoti viską. Galbūt tai net motyvuoja – nuo tavęs priklauso visos komandos likimas“, – apie pasididžiavimą atstovaujant šaliai su komanda kalbėjo plaukikas.

D. Rapšys girdėjo ir rytines naujienas. Irkluotojos Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė liko per žingsnį nuo medalio ir užėmė ketvirtą vietą.

Danas linkėjo joms žmonių palaikymo: „Susitikau su Milda. Tokios ir nuotaikos. Ta ketvirta vieta yra dar skaudesnė nei aštunta vieta. Aš tai visiškai suprantu. Tikiuosi, kad žmonės irgi supras, kad palaikyti reikia ne tada, kai žmogus laimi, o kai jis pralaimi, – dukart stipriau. Laimėjimai vis tiek ateis ateityje. Tikiuosi, kad tai prisimins.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.