Sportas

2016.08.19 07:29

Į Lietuvą grįžęs A. Didžbalis: kitoje olimpiadoje sieksime kilti dar aukščiau

ELTA 2016.08.19 07:29

Vėlų ketvirtadienio vakarą į Lietuvą grįžęs olimpinis prizininkas sunkiaatletis Aurimas Didžbalis neslėpė džiaugsmo pasiektu rezultatu ir jau užsiminė apie naujus tikslus.

Svorio kategorijoje iki 94 kg besivaržantis lietuvis Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį. Tai pirmasis Lietuvos sunkiaatlečių medalis per visą olimpinių žaidynių istoriją.

„Esu labai laimingas, kad pavyko Lietuvą atvesti tarp pačių stipriausių pasaulio valstybių. Savo laimėjimu patikėjau kai stovėjau ant pjedestalo. Tuomet pavyko įvertinti visą sunkų darbą, kuris ankščiau ar vėliau atsiperka. Sulaukiau didžiulės lavinos sveikinimų, todėl pačiam sunku suvokti šito laimėjimo vertę. Net nuovargio nebejaučiau po tokio dėmesio“, – oro uoste žurnalistams sakė A. Didžbalis.

2012 metais dėl dopingo vartojimo netekęs Europos vicečempiono titulo ir praleidęs Londono olimpines žaidynes, sunkiaatletis apie save priminė po trejų metų. 2015 metais jis tapo Senojo žemyno čempionu. Sportininkas nedvejodamas pripažino, kad olimpinis medalis – didžiausia karjeros pergalė, o po ketverių metų sieks didesnės prabos medalio.

„Ši pergalė yra naujas lapas tiek man, tiek mūsų sporto šakai, tiek visai Lietuvai. Vienareikšmiškai, šis medalis yra brangesnis už Europos čempionato auksą. Stengsimės šį medalį šlifuoti ir kitose olimpinėse žaidynėse kilti aukščiau“, – pabrėžė A. Didžbalis.

Sunkiaatletis mano, kad gerą rezultatą lėmė didelė koncentracija ir apsiribojimas nuo aplinkinių. Rovimo rungtyje A. Didžbaliui buvo nesėkmingi du bandymai, bet jis susikaupė ir išgyveno kovoje dėl medalio.

„Reikėjo susiaurinti ratą, kuris tave supa. Stengiausi atsiriboti nuo visko ir koncentruotis tik į norimą rezultatą. Prieš išvykdamas sakiau, laimė mėgsta tylą, o po to kartu pasidžiaugsime. Tą dabar ir darome, – kalbėjo A. Didžbalis. – Dar ir kelionės metu kalbėjome su komandos nariais, kad nelabai pamenu tų nesėkmingų bandymų. Tik paskutiniu metu stengiausi susikoncentruoti ir pasakiau sau, kad bet kokia kaina turiu tai padaryti“.

Viso pasaulio žiniasklaidą apskriejo vaizdai, kaip A. Didžbalis po paskutinio savo pasirodymo atlieka salto.

„Taip išreiškiu geras emocijas. Tai yra istorinis žingsnis tiek mūsų sporto šakai, tiek man pačiam ir mano treneriui, kuris tam atidavė visą gyvenimą“, – pripažino Bronislavo Vyšniausko auklėtinis A. Didžbalis.

Sunkiaatletis mano, kad ši pergalės suteiks postūmį į priekį Lietuvoje visai sunkiajai atletikai ir į sportą suvilios vis daugiau vaikų: „Mūsų šalis yra tikrai pajėgi tiek sunkiojoje atletikoje, tiek ir kitose sporto šakose. Turime potencialo ir jauni vaikai turės motyvacijos ne kažkur sėdėti, o sportuoti ir garsinti Lietuvos vardą“.

A. Didžbalis buvo patenkintas Rio de Žaneire sportininkams suteiktomis sąlygomis. Jokių problemų dėl Zika viruso ar didelio nusikalstamumo jis nepatyrė.

„Brazilijoje sąlygos buvo geros – tiek iš varžybų pusės, tiek iš treniruočių. Geras maistas. Nebuvo taip baisu, kaip buvo piešiama spaudoje. Matote patys, kad grįžome sveiki, gyvi ir su medaliu“, – pabrėžė olimpinis prizininkas.

Savo draugo pergale labai džiaugėsi buvęs olimpietis Ramūnas Vyšniauskas. Jis žadėjo Klaipėdoje, atvykus A. Didžbaliui, atšvęsti olimpinį medalį.

„Tik „Sprite“ geriam“, – nusijuokė ir į savo artimųjų glėbį puolęs A. Didžbalis.