Sportas

2016.08.18 20:13

Į finalą patekusi A. Palšytė: prieš save nesijaučiu labai gerai

Lietuvos šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė pateko į Rio olimpinių žaidynių moterų šuolių į aukštį rungties finalą. 24 metų lietuvė kvalifikacinėse varžybose padarė dvi klaidas, dėl kurių nebuvo patenkinta. Tiesa, sportininkė teigė, jog svarbiausia galutinis rezultatas – vieta finale.

A. Palšytė sėkmingai pradėjo varžybas ir jau pirmaisiais bandymais įveikė 180 cm, 185 cm ir 189 cm aukštį. Lietuvė suklupo ties 192 cm aukščiu, kurio pirmu bandymu įveikti nepavyko.

Tačiau antruoju bandymu buvo įveiktas ir šis aukštis. Antru bandymu A. Palšytė peršoko ir kartelę iškeltą į 194 cm aukštį.

„Iš tikrųjų tikėjausi peršokti iš mažiau bandymų. Tos dvi klaidos nebuvo labai reikalingos. Visgi ir bandymai nebuvo tokie, kokių tikėjausi. Aišku, sėkmingas bandymas yra sėkmingas ir už tai niekas neteisia žmonių, kai atlieka normatyvą. Iš kitos pusės prieš save nesijaučiu labai gerai dėl tų šuolių. Jie man nepatiko ir natūraliai gavosi tokia ekspresija. Galutiniame variante vistiek džiaugiuosi ir manau, kad viskas bus gerai. Jaučiau kartelę ir žinojau, kad ji nenukris. Tas momentas, kad man nepavyko atlikti tų elementų, kuriuos norėjau. Gal tas šiek tiek išmušė iš vėžių ir vėliau buvo palengvėjimas. Bet tuo pačiu ir išgąstis, kad bandymą atlikau ne taip, kaip norėjau“, – kalbėjo A. Palšytė.

Beje, varžybų metu Rio olimpiniame stadione kepino saulė, o oro temperatūra siekė 29 laipsnius.

„Labai kepėme visos. Kuo toliau, tuo labiau nebuvo šešėlio. Nepaisant to, kad aš labai mėgstu saulę ir karštį, bet matėte, kaip buvo karšta ir nelengva. Buvo gan sunkios varžybos, bet džiaugiuosi, kad viskas buvo gerai“, – neslėpė A. Palšytė. Normatyvą iš viso įvykdė ir į finalą pateko net 17 šuolininkių.

„Mano grupėje buvo bent 10 merginų, peršokusių kvalifikacinį normatyvą. Prisiminus Londono olimpines žaidynes tai šį kartą nereikėjo šokti aukščiausio aukščio, užteko žemesnio aukščio. Gal šiek tiek stebina tai, kad daug merginų peršoko nustatytą ribą. Apskritai į varžoves nesidairiau, nežiūrėjau, kas kiek šoka – stengiausi susikaupti ties savo bandymais. Tikrai neišvardinčiau, kas dar pateko į finalą. Tiesiog mačiau skaičius, kiek yra peršokusių ir tai yra labai daug“, – kalbėjo A. Palšytė.

Šių metu Europos vicečempionei priklauso ir Lietuvos rekordas (198 cm). Londono olimpinėse žaidynėse A. Palšytė taip pat pateko į finalą, kuriame užėmė 11 vietą.

„Kiekvienas sportininkas turi tikslus, lūkesčius, norus. Manau, kad ir trenerė yra nustačiusi rezultatus, kurių norėtų, kad aš pasiekčiau. Nedrįsiu garsiai skelbtis ir reikštis, kabintis į vietas ir prisirišti prie rezultatų. Tiesiog norėčiau, kad mano vieta būtų aukštesnė nei praėjusiose olimpinėse žaidynėse. Be abejo, labai džiaugčiausi pagerinusi savo asmeninį rekordą, tai būtų fantastika. Tačiau viskas matysis finale“, – kalbėjo A. Palšytė.

Moterų šuolių į aukštį finalas vyks šeštadienį.