Sportas

2021.07.28 10:21

Chaosas Tokijo irklavimo kanale: norvegai krito iš valties, britai vos neįvažiavo į varžovus ir prarado medalį

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.28 10:21

Tokijo olimpiniame irklavimo kanale trečiadienis buvo kupinas įvykių, kurie šiose varžybose nutinka labai retai, ką jau bekalbėti apie olimpines žaidynes. Norvegijos irkluotojų pora iškrito iš valties, britų įgula vos neatsitrenkė į varžovus ir taip prarado medalį.

Trečiadienį Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė moterų dviviečių finale iškovojo ketvirtąją vietą, tačiau apie orą sportininkės nekalbėjo. Irklavimo kanale, palyginus su pirmomis varžybų dienomis, trečiadienį buvo kiek stipresnis vėjas ir didesnis bangavimas, tačiau bent jau lietuvių finale oro sąlygos irkluotojams neatrodė, kad trukdo.

Kaip teigiama vėliau situacija pasikeitė ir vėjas bei bangavimas sustiprėjo.

Maždaug valanda nuo lietuvių rungties finalo starto prasidėjo vyrų pavienio irklo keturviečių valčių varžybos, kurių pabaigoje Didžiosios Britanijos įgula prarado medalį, iki kurio buvo likę labai nedaug.

Britai prarado valties kontrolę, atsidūrė kone varžovų take ir vos neatsitrenkė į Italijos įgulą. Iki šio incidento britų keturvietė irklavo antroje vietoje ir jau atrodė, kad iškovos sidabro medalius. Vis dėlto po šio incidento britai buvo aplenkti Rumunijos irkluotojų ir tų pačių italų, kurie laimėjo bronzą.

Tai buvo pirmas kartas nuo Atlantos olimpinių žaidynių, kai Didžiosios Britanijos vyrų pavienio irklo keturvietė neiškovotų medalių.

„Kas atsitiko paskutiniuose 200 metrų? Kodėl valtis tapo nevaldoma? Ar tai įrangos problema, kas atsitiko? Tai dalykas, kurį gali pamatyti vietinėse mėgėjiškose varžybose, o ne olimpinių žaidynių regatoje“, – „Eurosporto“ kanale kalbėjo varžybų komentatoriai.

Praėjo valanda po šio finalo, kai nutiko dar keistesnis įvykis. Dviviečių lengvo svorio valčių varžybose Norvegijos įgulai prireikė gelbėtojų pagalbos, kad jie galėtų baigti distanciją.

Kristofferis Brunas ir Are Weierholtas Strandli buvo antroje vietoje po 1500 metrų ir būtų pasiekę finalą, tačiau netoli finišo iškrito iš valties. Ši įgula Rio olimpinėse žaidynėse laimėjo bronzos medalius, tačiau šįkart medalių jau nebebus.

Prie valties netrukus priplaukė gelbėtojai, padėjo irkluotojams įsiropšti atgal ir norvegai galiausiai baigė distanciją, nuo artimiausių varžovų atsilikę beveik 6 minutėmis – nugalėtojais šiame plaukime tapę vokiečiai trasoje iš viso užtruko šiek tiek daugiau nei 6 minutes.

Kaip rašo „Eurosport“ sąlygos trečiadienį irklavimo kanale buvo sudėtingos ir sunkiai prognozuojamos, kartais bangavimas buvo tikrai didelis, o tai ypač trukdo lengvo svorio valčių įguloms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.