2021.07.28 07:47

Olimpiniame baseine – pirmasis Ledecky aukso medalis ir dar vienas australės Titmus triumfas

LRT.lt2021.07.28 07:47

Trečiadienį rytinėje plaukimo sesijoje olimpiniame baseine buvo išdalinti penki medalių komplektai.

JAV plaukimo žvaigždė Katie Ledecky nesugebėjo apginti dar vieno Rio de Žaneire iškovoto aukso medalio. 24-erių amerikietė 200 m laisvu stiliumi distancijoje liko tik penkta, o auksą šioje rungtyje iškovojo 20-metė australė Ariarne Titmus.

Australijos sportininkė finale distanciją įveikė per 1 min. 53,50 sek. ir pagerino olimpinį rekordą. A. Titmus taip buvo jau antrasis aukso medalis. Prieš tai ji triumfavo 400 metrų laisvu stiliumi finale, kur už savo nugaros paliko K. Ledecky. Abi sportininkės tarpusavyje susigrums dar ir 800 metrų laisvu stiliumi distancijoje.

200 metrų finale antra liko Honkongo atstovė Siobhan Bernadette Haughey, o bronza atiteko kanadietei Penny Oleksiak.

Pirmą kartą į olimpinių žaidynių programą įtrauktoje 1500 m laisvu stiliumi distancijoje moterų tarpe nepralenkiama buvo K. Ledecky. Pasaulio rekordininkė artimiausią varžovę aplenkė 4 sekundėmis. Ji distanciją įveikė per 15 min. 37,34 sek.

Sidabras atiteko jos tautietei Ericai Sullivan, o bronza – vokietei Sarahai Kohler.

Vyrų 200 m peteliške nuotolį greičiausiai įveikė vengras Kristofas Milakas, antras finišavo japonas Tomoru Honda, o trečias liko italas Federico Burdisso.

Moterų 200 m kompleksiniu būdu olimpine čempione tapo japonė Yui Ohashi. Sibabras ir bronza atiteko amerikietėms Alex Walsh ir Kate'ei Douglass.

Vyrų 4 po 200 m laisvu stiliumi estafetėje nepralenkiami buvo Jungtinės Karalystės sportininkai, antri finišavo Rusijos olimpinio komiteto atstovai, o treti liko australai.