Sportas

2016.08.18 18:18

M. Gecevičius apie rinktinę Rio: žaidimas atrodė per statiškas, per akivaizdus

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2016.08.18 18:18

Po nesėkmingai susiklosčiusių paskutinių Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynių Rio olimpiadoje krepšininkai ir ekspertai ieško priežasčių, kodėl sėkmingai žaidynėse startavusių lietuvių žaidimas pradėjo buksuoti ir skaudžiai pralaimėti paskutiniai trys mačai. Pastaraisiais metais rinktinės gretose nerungtyniavęs dukart Eurolygos čempionas Martynas Gecevičius teigia, kad komandinis žaidimas buvo statiškas, trūko stabilumo ir svaresnės pagalbos lyderiui Mantui Kalniečiui.

2010-ųjų pasaulio čempionate bronzą su Lietuvos rinktine iškovojęs M. Gecevičius pabrėžia, kad rinktinė neišnaudojo visų stipriųjų pusių, įskaitant ir, žinoma, Joną Valančiūną.

„Mantas Kalnietis demonstravo puikią formą ir manau, kad visi laukė, kol prisijungs J. Valančiūnas prie jo, sakykime, žais taip, kaip jis turi ir gali žaisti“, – sako krepšininkas.

M. Gecevičius taip pat pritarė, kad komandai trūksta ryškių lyderių ir kai kurių ekspertų teiginiuose, kad Lietuvos rinktinės žaidėjai savo klubuose nėra lyderiai, yra nemažai tiesos.

„Esame daugiau komandinio stiliaus komanda. Kas būdavo anksčiau – Jasikevičius, Šiškauskas, Macijauskas. <...>  Tikrai būdavo daugiau žaidėjų, kurie galėdavo sukurti ir kitiems, ir patys sau. Dabar mes turėtume žaisti labiau kaip komanda, bet tas žaidimas olimpiadoje iš tikrųjų atrodė per statiškas, per akivaizdus. To paprasto komandinio krepšinio tikrai trūko“, – teigia M. Gecevičius.  

Pastaruoju metu Ankaros „TED Kolejliler“ žaidusio krepšininko nuomone, olimpiada pralaimėta ne ketvirtfinalio rungtynėse su Australija, bet paskutiniame grupės etapo mače su Kroatijos krepšininkais, kuris, anot jo, buvo kertinis. Po pralaimėjimo paaiškėjo, kad ketvirtfinalyje teks kautis su australais.

„Manau, kad australai tikrai buvo neparankiausias varžovas iš tų, su kuriais galėjom žaisti ketvirtfinalyje, nes, mano nuomone, jie žaidžia gražiausią žaidimą, net gražesnį už amerikiečių“, –  mano M. Gecevičius.  

Plačiau apie tai – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.